هوای مازندران تا 6 درجه کاهش می یابد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:28 - پنجشنبه 26 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۱۹۲۲
تاریخ انتشار : شنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۱
دمای هوا در نیمه شمالی کشور 3 روز آینده کاهش می‌یابد. هواشناسی همچنین برای شرق کشور وزش باد شدیدهمراه با گرد و خاک پیش بینی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رئیس گروه پیش بینی و پیش آگاهی هواشناسی مازندران گفت: از فردا (یکشنبه) از گرمای هوا در استان کاسته می شود و در طول هفته دما حدود 6 درجه کاهش می یابد.
 
اصغر بسطامی افزود: امروز گرم ترین روز هفته پیش بینی می شود و دمای هوا در مناطق شرقی و مرکزی تا بیش از 38 درجه در مناطق غربی تا 34 درجه در گرم ترین زمان می رسد.
 
وی گفت: از فردا مردم استان شاهد روند کاهش دما خواهند بود که تا روز چهارشنبه هفته جاری ادامه دارد.
 
رئیس گروه پیش بینی هواشناسی مازندران افزود: در این مدت به طور میانگین روزانه 2 تا سه درجه از دمای هوا کاسته می شود.
 
وی افزود: آسمان مازندران هم از فردا تا روز چهارشنبه ابری و در برخی ساعات با افزایش ابر و بارش پراکنده باران همراه خواهد بود.
 
او ادامه داد: روز پنج شنبه هم آسمانی صاف و آفتابی برای مازندران پیش بینی می شود و دمای هوا روند افزایشی خواهد گرفت.
 
گرم شدن هوای مازندران که از اواخر ماه تیر شدت گرفت سبب شد تا استانداری مازندران در دو هفته گذشته سه بار برای جلوگیری از قطعی برق ساعت کار ادارات را تغییر دهد.
 
تدابیر پیشگیرانه مانند تغییر ساعت کار ادارات و همکاری بعضی دستگاه های و ادارات و نهادها برای به کارگیری ژنراتورهای برق در زمان پیک مصرف سبب شده است تا از قطعی برق در استان جلوگیری شود.
 
میزان تولید برق در مازندران روزانه حدود یکهزار و 800 مگاوات است که در زمان افزایش دمای هوا میزان مصرف از آن پیشی می گیرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°