گفنگوی 18:30/ جزئیات حکم دادستانی برای 19 بنای ناایمن تهران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:13 - سه‌شنبه 24 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۲۰۸۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۳
19 مجتمع تجاری پرخطر تهران که بیشتر در مناطق 11 و 12 قرار دارند، تاکنون بیش از دو دوره اخطار دریافت کرده اند که دادستانی نیز به این مسئله ورود کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مهندس تورج فرهادی - قائم مقام معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران در گفتگو با برنامه 18:30 گفت: ۱۹ مجتمع تجاری پرخطر در مناطق مرکزی شهر تهران اخطاریه دادستانی را برای ایمن‌سازی بنا دریافت کرده اند. عدم استحکام این ساختمان ها ممکن است بر اثر گذشت زمان یا استفاده غیر مجاز از ساختمان ها باشد همچنین تاسیسات برق و ایمنی و آتش نشانی و شاکله ساختمان و ملحقات ساختمان و اتفاقات مغایر ساختمانی باعث می شود سیستم ایمنی ساختمان ار کار بیافتد و فعالیت های داخلی ساختمان هم می تواند ایمنی ساخمان را به هم بزند.
 گفنگوی 18:30/ جزئیات حکم دادستانی برای 19 بنای ناایمن تهران
فرهادی افزود: مناطق پر خطر بیشتر در مناطق 11 و 12 تهران قراردارند و در سال جدید مراجع قضایی پیشگام شدند و با حضور شهرداری و نظامهای صنفی و افراد حقیقی و حقوقی با محوریت تورک -معاون دادستان تهران ساختمان های غیر ایمنی را شناسایی کردند و تاکنون بیش از دو دوره به آنها اخطار داده اند و دادستان هم به این مسئله ورود کرده است.

قائم مقام معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران ادامه داد: مالکین بناهای ناایمن باید به شهرداری و آتش نشانی مراجعه کنند و ظرف دو هفته مجوزهای لازم را دریافت کنند و در غیر اینصورت ساختمان آنها پلمب خواهد شد.
 
وی افزود: تعداد انگشت شماری استنکاف کرده اندو اینها به دلیل فشارهای اقتصادی و بحث هایی است که  بین مالک و مستاجر است و بیشتر منافع فردی بر منافع گروهی ترجیح دارد و متاسفانه جان و مال عمومی را کمتر در نظر می گیرند.
 
فرهادی ابراز امیدواری کرد: روزی برسد که مردم منافع گروهی را بر منافع فردی ترجیح دهند. این اجماع اکنون بین مسئولین پیش آمده و لازم است به مردم هم تسری داده شود تا مشارکت و اعتماد مردم بیشتر شود و بینگونه ابزارهای خوبی برای شهرداری و آتش نشانی ایجاد می شود اما در صورت عدم همکاری مردم تنها از طریق ضابطه قضایی می توان مشکل را حل کرد.
 
قائم مقام معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: باید یک سری موضوعات کلی در شهر حل شود تا اگر اتفاقی می افتد معلوم شود مشکل از کجاست و بحران های ایمنی شهر مدیریت شود. در قانون هم پیش بینی شده است که مهندسین ناظر بتوانند ساختمان را پایش کنند و در ارتباط با مدیریت شهر مشکل را حل کنند.
 
 اقبال شاکری - رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران هم در گفتگوی تلفنی گفت: 19مجتمع تجاری پرخطر تهران بیشتر در مناطق 11 و 12 و تجاری هستند برای اجرایی شدن اخطارها، دادستان نیز وارد موضوع شده است.
 گفنگوی 18:30/ جزئیات حکم دادستانی برای 19 بنای ناایمن تهران
شاکری گفت: این ساختمان های تجاری باید در مدتی مشخص از آتش نشانی گواهی ایمنی دریافت می کردند. وی نمونه عینی این مورد را ساختمان علاءالدین ذکر کرد که با وجود سه بار تذکر استنکاف کردند و درباره تذکر شهرداری اقدام نکردند و چون به جان مردم بستگی دارد پلمب خواهد شد و مقاومت صاحبان املاک به دلیل بارمالی که برایشان دارد و تعطیلی موقت مکان تجاری و اصلاح و پارتیشن بندی است که برایشان دارد ولی چند ساختمان برای گرفتن پیمانکار فراخوان داده اند.
 
شاکری ابراز امیدواری کرد: بقیه کاسبان نیز همکاری کنند. وی افزود: ۴۹۰۰ ساختمان اعم از مسکونی، تجاری و اداری در اولویت یک ایمن سازی قرار دارند و گاهی تا چند بار به ایشان تذکر داده شده است و بهره برداران و مالکان از جزئیات کاملا مطلع اند و اگر اتفاقی بیفتد مقصرند.
 
شاکری تاکید کرد: باید شورای شهر مصوبه ای را بگذراند و ساختمان های ناایمن را به مردم معرفی کند و در سر در ساختمان پلاکاردی نصب کند تا کسی از آن ساختمان ها برای کار و سکونت استفاده نکند.
 
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۶°