قطعا پاسخ ما به آمریکایی ها صریح، روشن و قوی خواهد بود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:10 - يکشنبه 29 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۲۰۸۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۴
ولایتی:
رئیس مرکز تحقیقات استرتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با اعلام برگزاری جلسه هیئت نظارت بر برجام در هفته جاری گفت: قطعا پاسخ ما به آمریکایی ها صریح، روشن و قوی خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بعد از ظهر امروز یک شنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که به چه دلیل هیات نظارت اقدامات اخیر آمریکا را نقض فاحش برجام نمی داند یا خیر، افزود: هر کاری که آمریکایی ها کردند ایران توان آن را دارد که اگر این اقدامات علیه منافع ما باشد ایران هم حرکت متقابل انجام خواهد داد.

او گفت: درمورد برجام ما به آن پایند بوده و اگر آمریکایی ها آنرا نقض کنند قطعا سایر اعضا 1+5با آن مخالف هستند. چین، روسیه و اروپا هم مخالف اقداماتی هستند که منجربه نقض برجام شود.

او در ادامه افزود: ما فعالیت های خود را برای تنویر افکار عمومی جهان ادامه خواهیم داد و قرار داد ما با 5+1 قرار داد دوجانبه با آمریکا نبوده بلکه قرار دادی بین المللی است، بنابراین آمریکا حق ندارد آن را یک جانبه نقض کند.

ولایتی با بیان اینکه اگر آمریکا برجام را نقض کند سایر اعضا موظف هستند با آنها مقابله کنند گفت: آنچه آمریکایی ها تا به حال انجام داده اند قطعا با روح و جسم برجام مغایرت دارد.

عضو هیات نظارت بر اجرای برجام در رابطه با تصمیمات ایران در قبال نقض احتمالی برجام از سوی آمریکا افزود: تصمیمات ما فردی نبوده و هیئت نظارت بر برجام هم در همین هفته جاری در این خصوص تشکیل جلسه خواهد داد و قطعا پاسخ ما به آمریکایی ها صریح،روشن و قوی خواهد بود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۷°