در مصرف برق صرفه جویی کنید، گرما در راه است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:16 - دوشنبه 23 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۲۱۲۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۱
شركت برق منطقه اي استان تهران از گرماي فراگير و سنگين در روز هاي آينده در كشور خبرداد و بر لزوم صرفه جويي بهينه و منطقي مصرف انرژي برق در جامعه تاكيد كرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، غلامرضا خوش خلق، مديرعامل شركت برق منطقه اي استان تهران با اشاره به اينكه كشور سال گذشته و امسال گرماي زودرس و سنگيني را تجربه كرده است، افزود: با توجه به گرماي فراگير و سنگين پيشروي كشور مي طلبد مردم در مصرف برق همكاري لازم را داشته تا همگان به سلامت از اين گردنه عبور كنند.
او با بيان اينكه 20 درصد از مجموع شبكه برق و 25 درصد مشتركان كشور در حوزه برق منطقه تهران قرار دارد، اظهارداشت: نقش مردم اين استان در حفظ پايداري شبكه و جلوگيري از قطعي برق بسيار حساس و قابل توجه است.
مدير عامل شركت برق منطقه اي تهران با اشاره به اينكه پيك مصرف برق در 20 تير ماه سال جاري در استان از مرز 10 هزار و 91 مگاوات گذشت، گفت: سال گذشته پيك مصرف 9 هزار و 550 مگاوات بوده است.
او با بيان اينكه امسال مصرف برق در استان تهران شش درصد رشد داشته است، افزود: با توجه به تمهيدات صورت گرفته و همكاري تمامي آحاد مردم به يقين از گرماي شديد در فصل تابستان به سلامت عبور و مشكلي ايجاد نخواهد شد.
خوش خلق از مردم خواست همه روزه از ساعت 12 تا 16 (پيك روز) از تجهيزات پر مصرف برقي كمتر يا حتي المقدور استفاده نكنند.
او در بخش ديگري از سخنان خود ظرفيت واحدهاي نيروگاهي برق در منطقه تهران را 12 هزار مگاوات اعلام كرد و گفت : در حال حاضر ميزان برق مصرفي در اين استان 10 هزار مگاوات است.
مدير عامل شركت برق منطقه اي استان تهران در ادامه ظرفيت توليد شبكه برق سراسري را 77 هزار مگاوات بيان كرد و افزود : پيك مصرف اين شبكه در 20 تير ماه سال جاري نيز 55 هزار و 400 مگاوات بوده است.
برچسب ها: برق ، صرفه جویی ، گرما ، تهران
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°