تسهیلات 6 هزار میلیارد تومانی برای صادرکنندگان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:40 - جمعه 03 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۱۲۱۸۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۱
وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد؛
وزیر صنعت، معدن و تجارت از تخصیص اعتبار 6 هزار میلیارد تومانی برای حمایت از صادرات غیرنفتی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمدرضا نعمت زاده در پایان نشست امروز ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گفت: موضوع صادرات غیر نفتی در دستور کار امروز ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی قرار داشت و تمام وقت جلسه را به خود اختصاص داد.
وزیر صنعت و معدن تصریح کرد: در این نشست قرار شد حدود 3300 میلیارد تومان از منابع ریالی صندوق توسعه ملی که نزد بانکها سپرده گذاری می شود و نیز معادل همین مبلغ از موجودی خود بانک ها به این امر تخصیص یابد که در مجموع بیش از 6 هزار میلیارد تومان می شود.
نعمت زاده افزود: این مبلغ به عنوان تسهیلات به صادرکنندگان و تولیدکنندگان بعنوان سرمایه در گردش برای توسعه فعالیت های خود پرداخت می شود.
نعمت زاده افزود: همچنین موضوع 2 میلیارد دلار به صورت تسهیلات ارزی از منابع صندوق که سال گذشته مطرح شد اما عملیاتی نشد، مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد بعنوان تسهیلات خریدار با شرایط مناسب و با نرخ مناسب 2 درصد در اختیار بانکهای عامل قرار گیرد و این بانکها با 1 درصد کارمزد در نهایت با 3 درصد در اختیار خریداران کالا و خدمات در خارج از کشور قرار دهند.
وی گفت: در مورد ریال امیدواریم نرخ آن تعدیل یابد چون نرخی که صندوق در اختیار بانکها قرار خواهد داد حدود 11 درصد است و چون بانکها هم همین مقدار منابع خواهند آورد، معدل 11 درصد صندوق و 18 درصد بانکها بعنوان تسهیلات پرداختی به صادرکنندگان حدود 14.5خواهد بود که به این ترتیب ما با یک نرخ ثابت برای تسهیلات اعم از صندوق و نظام بانکی مواجه خواهیم بود.
نعمت زاده افزود: امیدوارم آنچه تصویب شده است اجرا شود و سال آینده منابع بیشتری تخصیص یابد و درخصوص هزینه های بندری هم قرارشد کارگروهی تشکیل شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۱°