صالحی: صنعت هسته ای با قدرت پیش می رود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:04 - شنبه 28 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۲۲۲۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۱
رئیس سازمان انرژی اتمی در مراسم رونمایی از کتاب «۱+۵» گفت: اگر برجام نبود در شرایط سخت بودیم، اما جمهوری اسلامی تدبیر کرد و خود را در موقعیت بالاتر قرار داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علي اكبر صالحي در مراسم رونمايي از «كتاب تجربه ديگر» در دانشگاه صدا و سيما افزود: به مردم ايران اين اطمينان را مي دهم كه صنعت هسته اي ايران با قدرت و حركت بيشتري به جلو مي رود
وي با اشاره به اينكه مذاكرات هسته اي مقطعي بسيار حساس  در سير تكاملي انقلاب اسلامي است افزود: مذاكرات هسته اي ايران از جهات مختلف الگو بود و در وجه بين المللي بازتاب گسترده جهاني داشت.
رئيس سازمان انرژي اتمي گفت: بنده در جريان جزئیات سير تحولي پرونده برجام و مسايل پشت پرده و جلو پرده آن بودم و اين مذاكرات را بسيار مهم مي دانم.
وي با بيان اينكه مذاكرات برجام پيشينه داشته است افزود: رهبري اجازه دادند مذاكره با آمريكا را آغاز كنيم و اين فرصت خوبي براي دولت يازدهم بود و كساني كه مذاكرات را انجام دادند صاحب تجربه بودند و اين حسن برجام بود.
رئيس سازمان انرژي اتمي گفت:  طرف ايراني در مذاكرات بسيار با تجربه تر از طرف مقابل بود و طرف ايراني از قبل تاريخچه و مذاكرات هسته اي را مي دانست.
وي افزود: مقاومت و اقتدار ايراني همواره با تدبير و هموشمندي و هوشياري همراه بوده است و به همين سبب است كه اين انقلاب عزتمندانه تا به امروز حركت كرده است.
صالحي گفت: خيلي ها خواستند به اين انقلاب ضربه بزنند اما انقلاب اسلامي ايران همچنان به حركت خود ادامه داد و تابناك تر شد و اگر اقتدار و تدبير  نبود قطعا  شكست مي خورديم و اكنون كشورها براي ما تره هم خرد نمي كردند.
وي شرايط كنوني را شرايطي بهتر از پيش از برجام ارزيابي كرد و افزود: اگر برجام نبود در شرايط سختي بوديم اما اكنون شرايط بهتري داريم و صادرات نفت نيز بيشتر شده است.
صالحي گفت: هرجا كه ضعفي داشته ايم آن را بيان كرده ايم  و اكنون مي گويم كه چيزي از دست نداده ايم و در حال ساخت رئاكتورهاي جديدي در اراك هستيم و مدرن ترين غني سازي را به انجام مي رسانيم.
وي با بيان اينكه صنعت هسته اي به روي ريل قرار دارد و به پيش مي رود افزود: برخي با فتوشاپ چاله هاي رئاكتور را با سيمان پر مي كنند و مي گويند كه صنعت هسته اي منحل شده است، آيا اين كار درستي است؟ ما چقدر فرياد بزنيم كه اين ها درست نيست؟
صالحي گفت: اگر صنعت هسته اي منحل شود بايد سازمان انرژي اتمي هم منحل باشد و اين درست نيست زيرا مملكت صاحب دارد و بايد اين حرف هاي گزاف را رها كرد.
وي در پايان گفت: به خادم خود اعتماد كنيد كه صنعت هسته اي با قدرتي بيشتر از گذشته در حركت است و بايد حقايق را همه منتشر كنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۵°