بازگشت بیش از هزار میلیارد تومان از دارایی های بازنشستگان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:27 - چهارشنبه 25 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۲۲۳۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۵
وزیر تعاون اعلام کرد:
وزیر تعاون از بازگردانده شدن بیش از هزار میلیارد تومان از دارایی های صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد و گفت: برای بازگردانده شدن مابقی دارایی ها تلاش می کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علی ربیعی در حاشیه نخستین کنگره مجمع عالی کانون های بازنشستگی کشوری بخش قابل توجهی از این دارایی ها را مربوط به به ملک و زمین دانست و گفت: بخشی دیگر از این اموال مربوط به فروش محصولات پتروشیمی است که به اسم دور زدن تحریم ها این دارایی ها را بازنگرداندند.
 
او همچنین به اهمیت اجرای طرح فروش سهام شرکت های سودآور به بازنشستگان اشاره کرد و افزود: این برنامه به دلیل سودآوری خوبی که دارد با جدیت برای دو صندوق تامین اجتماعی و بازنشستگی کشوری ادامه خواهد داشت.
 
ربیعی همچنین با بیان اینکه دولت امسال هم به نیازمندان در چهار مرحله سبد کالا توزیع می کند از توزیع مرحله نخست این سبد میان نیازمندان خبر داد و ابراز امیدواری کرد: مبلغ پیش بینی شده برای سبد کالای نیازمندان امسال به میزان قابل توجهی افزایش یابد .

توزیع مناسب درآمد و عدالت اجتماعی برنامه اصلی دولت دوازدهم
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی توزیع مناسب درآمد، عدالت اجتماعی و مبارزه با فقر را از اولویت های دولت دوازدهم و این وزارتخانه برشمرد و گفت: اجرای این برنامه ها قطعی است و به هیچ وجه بخاطر حضور اینجانب و یا نبودنم در دولت تغییر نخواهد کرد.
 
علی ربیعی در مراسم نخستین کنگره مجمع عالی کانون های بازنشستگی کشوری از اینکه صندوق های بیمه ای را در قالب کارگزار مالی تعریف کرده اند ابراز تاسف کرد و افزود: این رویکرد در دولت آقای روحانی کاملا تغییر کرده است به گونه ای که هم اکنون صندوق ها به راه های کاهش ریسک زندگی بازنشستگان می پردازند.
 
او انزوای سالمندی را از مسائل و مشکلات پیش روی بازنشستگان دانست و گفت: هرچند نهادهای سنتی باید پاسخگوی مشکلات بازنشستگان باشند اما دولت تلاش کرده است بخشی از این مشکلات را از طریق پایدار کردن منابع مالی دنبال کند.
 
ربیعی با بیان اینکه هم اکنون بیش از 7 میلیون و 400 هزار بازنشسته در کشور وجود دارد بخشی از آنان را تحت پوشش هیچ یک از نهادهای حمایتی و صندوق های بازنشستگی ندانست و افزود: دولت در نظر دارد امسال طرحی را اجرا کند که براساس آن این افراد بخصوص در مناطق محروم شناسایی و از انان حمایت مالی شود.
 
او از اینکه در یک دوره زمانی دولت بخشی از بدهی های خود را به صندوق ها در قالب واگذاری شرکت های تولیدی و زیان ده پرداخت کرده است این رویه را به هیچ وجه مناسب صندوق ها ندانست و از اینکه آینده نگری در صندوق ها وجود نداشته است ابراز تاسف کرد و گفت: این درحالی است که عده ای بجای نقد سیاست های غلط به انتقاد از صندوق ها روی اورده اند.
 
ربیعی از نشست مشترک خود و مدیران صندوق های بازنشستگی با ریاست جمهوری در روزهای گذشته خبر داد و افزود: مهمترین تصمیمی که در این جلسه گرفته شد خروج بنگاه های ناکارامد از این صندوق هاست.
 
او تدوین طرح اداره صندوق ها را یکی دیگر از برنامه هایی دانست که در جلسه مشترک با اقای روحانی اخذ شده است دانست و گفت: به زودی این طرح با هدف سوداوری صندوق ها برای تصویب در اختیار رئیس جمهور قرار می گیرد.
 
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی مجموع سرمایه های سازمان تامین اجتماعی را معادل 5 ماه حقوق بازنشستگان تحت پوشش و مجموع دارایی های صندوق بازنشستگی کشوری را معادل یک سال حقوق بازنشستگان تحت پوشش دانست و از اینکه درباره درامدهای مربوط به  صندوق ها تحلیل های نادرست ارائه می شود انتقاد کرد.
 
او حضور شرکای اجتماعی و هئیت های امنا را در صندوق ها بسیار کارگشا و مهم ارزیابی کرد و گفت: براین اساس تلاش شده است در لایحه اختیارات وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به این موضوع توجه ویژه شود.
 
ربیعی ضمن تقدیر از تلاش های قوه قضائیه، باز پس گیری بخشی از دارائی های بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری را که معادل 120 میلیون دلار می شود از اقدامات این وزارتخانه در سال های اخیر دانست و افزود: متاسفانه برخی از عوامل فسادهای اقتصادی در صندوق هنوز در برخی جلسات حضور دارند.
 
او بیماری رایج سالمندی را در میان زنان و مردان بیماری قلب و زانو دانست و گفت: دولت درنظر دارد تامین بخشی از هزینه های این نوع بیماری ها و داروهای مربوط به انها را از طریق بیمه تکمیلی پرداخت کند.
 
ربیعی با بیان اینکه دولت در سال های اخیر حقوق بازنشستگان را از 490 هزارتومان به 1 میلیون و 150 هزارتومان افزایش داده است از ادامه یافتن این رویکرد در سال های اینده بصورت پلکانی خبر داد.
 
او از اینکه برخی از مدیران دولت پیشین در آستانه انتخابات بدون توجه به منابع مالی مشخص و با هدف اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان را به یک باره افزایش داده اند انتقاد و افزود: برای اجرای این نوع طرح ها باید قبل از هراقدامی منابع مالی ان پیش بینی شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°