حضور بیش از 90 هیئت بلندپایه خارجی در مراسم تحلیف رئیس جمهور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:18 - چهارشنبه 01 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۱۲۲۳۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۶
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حضور بیش از 90 هیئت بلندپایه خارجی در مراسم تحلیف رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی نقطه عطفی برای توجه به ایران امن و مقتدر خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از خانه ملت، علیرضا رحیمی با اشاره به حضور مهمانان ویژه در مراسم تحلیف رئیس جمهور، گفت: در سالهای گذشته سه اتفاق مهم در کشور رخ  داد که باعث جلب توجه جهانیان به ایران شد، اتفاق اول انتخاب حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 بود.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس ادامه داد: با روی کار آمدن دولت یازدهم، در واقع شاهد تغییر رویکرد در مسائل و سیاست خارجی بودیم که همین تغییر رویکرد منجر به افزایش تلاش در حوزه دیپلماسی شد.
وی گفت: این تلاش در نهایت منجر به نتیجه رسیدن برجام شد، برجام در شرایطی رخ داد که شاهد 24 ماه مذاکرات طاقت فرسا بودیم تا سرانجام امنیت و صلح آمیز بودن فعالیت هسته ای ایران به جهان ثابت شد.
این نماینده مجلس با اشاره به راستی آزمایی های مختلف از فعالیت هسته ای کشور، عنوان کرد: با تایید آژانس بین المللی انرژی اتمی و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل در نهایت شورای امنیت و کشورهای گروه 1+5 مشترک و متفق وضعیت صلح آمیز بودن فعالیت ایران را تایید کردند و توافق برجام شکل گرفت.
رحیمی به اتفاق سومی که عامل حضور مهمانان ویژه در مراسم تحلیف رئیس جمهور شده است اشاره کرد و گفت: اتفاق سوم در فضای پسا برجام رخ داد و امنیت سرمایه گذاری در ایران به دنیا مخابره  شد، همچنان که به تدریج مشکلات بانکی، حمل و نقل وانرژی ایران برطرف می شود نگاه جهانیان به ما واقع گرایانه شده و فضای ایران هراسی به فضای ایران گرایی تبدیل شده است.
وی افزود: برجسته ترین توافقی که بعد از برجام منعقد شد ،سرمایه گذاری شرکت توتال بود که در فضای تجاری و سیاسی در سطح بین الملل مهم ارزیابی می شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این مسائل باعث شده است که مقامات دنیا در مراسم متعدد ایران حضور مثبت و سازنده ای داشته باشند، عنوان کرد: حضور بیش از 90 هیات بلندپایه خارجی در مراسم تحلیف رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی نقطه عطفی برای توجه به ایران امن و مقتدر خواهد بود.
فدریکا موگرینی رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا و ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه نیز در مراسم سوگند رئیس جمهور حضور خواهند داشت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۳۲°