حذف اعدام در بحث قاچاق مواد مخدر شدنی نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:02 - دوشنبه 23 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۲۲۸۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷
قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: چیزی به نام حذف اعدام در مجلس شورای اسلامی مطرح نبوده و چنین چیزی وضع نشده است و در واقع حذف اعدام در بحث مبارزه با قاچاق مواد مخدر شدنی نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ؛ سردار مؤیدی در نشست خبری به بحث قانونگذاری در خصوص مبارزه با قاچاق مواد مخدر در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: چیزی به نام حذف اعدام به سبکی که اکنون مطرح می شود که اعدام از قانون مبارزه با مواد مخدر حذف می شود در مجلس شورای اسلامی وضع نشده و چنین اتفاقی نیفتاده است.
وی گفت: بلکه به منظور کیفی سازی مبارزه با قاچاق مواد مخدر در بندهایی از قانون مبارزه با قاچاق مواد مخدر اصلاحاتی صورت گرفته و برخی از این بندها اصلاح شده است که در صورت تصویب در روند مبارزه تأثیری نخواهد داشت.
قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: اکنون اینگونه مطرح می شود که اعدام از قوانین مبارزه با مواد مخدر حذف شده که این بحث درست نیست و تنها اصلاحات در برخی بندها صورت گرفته است.
مؤیدی با تاکید بر اینکه حذف اعدام کاملاً رد می شود و مردود است، گفت: بین مردم اینگونه جا نیفتد که قاچاق مواد مخدر در جمهوری اسلامی ایران دیگر اعدام ندارد و در واقع مجلس شورای اسلامی و نمایندگان نیز دنبال این بحث نبودند و دنبال آن نیستند.
وی همچنین به بحث توزیع مواد مخدر در کشور جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: این بحث نیز مردود است و شدنی نیست چرا که ما تابع قوانین و مقررات بین المللی هستیم و براساس مقررات کنوانسیون های بین المللی و قوانین داخلی و شرایط ژئوپلتیکی منطقه اجازه نمی دهد که مواد مخدر دولتی توزیع کنیم.
قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: این موضوع کاملاً از طرف نمایندگان رد شده بلکه در این خصوص شیوه درمان معتادان مطرح بوده است و در واقع افرادی که از این موضوع اطلاع نداشتند موضوع را برعکس مطرح کردند بنابر این چنین اتفاقی نه در کشور ما بلکه در کشورهای دیگر شدنی نیست.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°