دولت به تنهایی در مورد نقض فاحش برجام نظر نمی دهد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:36 - چهارشنبه 25 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۲۳۰۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵
سخنگوی دولت گفت: درمورد نقض فاحش برجام یک هیئت نظر می دهد و دولت به تنهایی در این خصوص اظهار نظر نمی کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمدباقر نوبخت در نشست خبری هفتگی خود در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تعریف دولت از نقض فاحش برجام چیست و چه اقداماتی انجام خواهد داد گفت: در شورای عالی امنیت ملی یک تیم تعریف شده که برخی اعضای آن در خارج از دولت هستند و این تیم باید ارزیابی کند که با توجه به این حرف تا چه حد باید واکنش نشان داد.
نوبخت گفت: مطمئناً ما از منافع مردم و مصالح کشور به هیچ وجه کوتاه نخواهیم آمد و آن تصمیم را اجرایی خواهیم کرد.
سخنگوی دولت با بیان اینکه در شورای عالی امنیت ملی تصمیم جمعی و با توجه به جمیع جهات اتخاذ می شود افزود: این جمع که فرادولت است، تصمیماتشان نیز با تایید مقام معظم رهبری اجرایی می شود و قطعاً از یک جایگاه رفیع به مسائل نگاه می کنند و مصالح مختلف را نیز در نظر می گیرند و همچنین با توجه به کنشی که انجام شده واکنش لازم را نیز انجام خواهند داد.

وی در ادامه در پاسخ به سوال دیگری در مورد تفکیک برخی وزارتخانه ها و تصمیم دولت برای وزرای جدید گفت: به محض اینکه این تفکیک صورت گیرد، برای وزارتخانه های جدید وزیر معرفی خواهد شد.
نوبخت در ادامه در پاسخ به سوال دیگری در خصوص وعده های دولت یازدهم در مورد مسکن مهر و دسترسی آزاد به اطلاعات  افزود: با توجه به اینکه دولت خود را موظف به اجرای همه تعهدات می داند، هزار میلیارد تومان سال گذشته برای تاسیسات زیرساختی این مجمتع ها اختصاص داد تا قیمت تمام شده کاهش یابد.
سخنگوی دولت در ادامه با اشاره به افزایش سقف وام مسکن  گفت: دولت وام مسکن را نیز افزایش داد تا امکان تحویل مسکن مهر وجود داشته باشد.
وی افزود: تحویل کامل مسکن مهر جز برنامه های ما بوده اما از آخرین وضعیت آن اطلاع دقیقی ندارم و این موضوع جزء برنامه هایی است که باید ظرف همین ماهها به پایان می رساندیم.
نوبخت در ادامه در خصوص دسترسی آزاد به اطلاعات نیز گفت: این موضوع نیز جزو تعهدات دولت است و در این خصوص برخی سامانه ها برقرار شده که با ورود به آنها می توان اطلاعات مناسب را دریافت کرد.
سخنگوی دولت در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا اجرای برنامه ششم به معنی محقق شدن همه اهداف برنامه پنجم توسعه است یا خیر افزود: اینکه آیا اهداف برنامه پنجم توسعه، همگی محقق شده یا خیر باید گزارش نهایی را ارائه کنیم.
وی ادامه داد: همه اهداف محقق نشده اما ما هر سال که بودجه را به مجلس تحویل می دهیم، گزارشی از عملکرد برنامه در سال قبل را نیز ارائه می دهیم و امسال نیز در زمان ارائه بودجه، گزارش برنامه پنجم توسعه در سال پنجم نیز ارائه خواهد شد و به طور کلی می توانید آن را بررسی کنید.

ارزیابی جهان از نظام مردم سالاری دینی در ایران مثبت است

سخنگوی دولت گفت : ارزیابی جهان از نظام مردم سالاری دینی در ایران مثبت است و بسیاری از ابهامات نادرست گذشته را پاسخ می دهد.
نوبخت در پاسخ به این سؤال که از کشورهای دیگر برای مراسم تحلیف رئیس جمهور دعوت شده اند ، افزود: وقتی که کشورهای دیگر ببینند مردم ما در صف های طویل جمع می شوند تا فردی که می خواهند رأی بیاورد ، ارزیابی جهان نسبت به نظام مردم سالاری دینی در ایران مثبت می شود.
وی ادامه داد : کشور ما در یک منطقه ناامن و پرآشوب و غیر دموکراتیک ، با اقبال روبرو است.
نوبخت افزود : اما اینکه حضور خارجی ها تبدیل به تأمین منافع ملی می شود حتماً این اتفاق می افتد و شک نکنید که به این صورت است.

دادستان دیوان محاسبات میزان تخلفات نفتی احمدی نژاد را اعلام کرد
سخنگوی دولت گفت: دادستان دیوان محاسبات عدد و رقم تخلفات نفتی احمدی نژاد را ذکر کردند ولی ما تلاشی برای انعکاس آن نکردیم.
وی ادامه داد: گذاشتیم تا روال قانونی طی شود ولی خسارات بسیار سنگین است و خود آن دولت باید به این خسارت پاسخ دهد.

تلاش دولت در جهت حمایت از تولید داخل است
سخنگوی دولت درباره برخی افزایش قیمت ها گفت: برخی از این افزایش قیمت ها فصلی بوده و دوباره به حالت اولیه برمی گردد. مانند اتفاقی که برای قیمت ارز در سال گذشته افتاد که
قابل کنترل است.
وی ادامه داد: نمی خواهیم برای تنظیم بازار بلافاصله واردات داشته باشیم زیرا تمام تلاش دولت این است که از تولید داخل حمایت کند.
نوبخت افزود: ما اجازه واردات گسترده نمی دهیم چون در این صورت تولید داخل در زیر دست و پا له می شود و هدف دولت حمایت از تولید داخل است.

مسکن حمایتی و مسکن اجتماعی در راه است        
سخنگوی دولت گفت: دولت علاوه بر اتمام مسکن مهر، مسکن حمایتی و مسکن اجتماعی را برای جوابگویی به افراد متقاضی مسکن طراحی کرده است.
نوبخت در جمع خبرنگاران افزود: می خواهیم فشار تقاضا را در بازار مسکن استیجاری کاهش دهیم و جوابگوی افراد متقاضی مسکن باشیم.

خودمان را مسئول سلامتی همه مردم می دانیم
سخنگوی دولت درخصوص اقدامات درمانی آقای کروبی گفت: آنچه وزیر بهداشت و درمان در این راستا انجام می دهد بعنوان عضو کابینه و در راستای تعهدات خود این کار را انجام می دهند.
وی ادامه داد: هر شهروند ایرانی که بیمار باشد ما نسبت به سلامتی آن شهروند مسئول هستیم و تمام اقدامات لازم را انجام می دهیم.
سخنگوی دولت افزود: امیدواریم بهبودی حاصل شود و کدورت های موجود در این خصوص برطرف شود.
نوبخت افزود: مقام معظم رهبری هیچ چیزی را غیرقابل حل ندانستند و باب در این زمینه مفتوح است و ما باید این دغدغه را حل کنیم.

مهمترین هدف دولت تأمین رشد 8 درصدی اقتصادی است  
 
سخنگوی دولت گفت: مهمترین هدف دولت در برنامه ششم که در حال اجراست تأمین رشد 8 درصدی اقتصاد است که باید در این راستا 770 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش های مختلف ایجاد شود.
نوبخت در نشست هفتگی خود افزود: سرمایه گذاری از دو مسیر صورت می گیرد مسیر اول ارائه تسهیلات از طریق بانک ها به بخش خصوصی و فعال سازی تولید و مسیر دوم این است که دولت از خزانه به طرح های عمرانی و پیمانکاران پول می دهد.
وی افزود: آخرین تلاش ، تسهیلات پرداختی برای رونق تولید به 25 هزار و 433 واحد تولیدی بود که 17 هزار و 861 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد.
سخنگوی دولت ادامه داد : دولت به طرح های عمرانی 16 هزار و 100 میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای پرداخت کرد.
نوبخت گفت: برای طرح های عمرانی استانی 4 هزار و 800 میلیارد تومان پرداخت شد که به تفکیک هزار و 900 میلیارد تومان به صورت اسناد خزانه اسلامی، هزار و 900 میلیارد تومان اوراق مشارکت و هزار میلیارد تومان آن به صورت نقدی ارائه شده است.
وی افزود: برای طرح های ملی 9 هزار و 500 میلیارد تومان پرداخت شده است.
سخنگوی دولت گفت: طبق آخرین آمار 52 هزار و 591 تاکسی فرسوده تحویل گرفته و جایگزین شده است.

  دولت 7 میلیون و 900 هزار تن گندم خریداری کرده است
سخنگوی دولت گفت:  دولت 7 میلیون و 900 هزار تن گندم خریداری و  5 هزار و 10 میلیارد تومان آن را پرداخت کرده است.
نوبخت افزود: دولت در راستای امنیت غذایی و خودکفایی گندم امسال باید 15 هزار و 252 میلیارد تومان گندم خریداری کند که تاکنون 7 میلیون و 900 هزار تن گندم به ارزش 10 هزار و 300 میلیارد تومان خریداری کرده و 5 هزار و 10 میلیارد تومان آن را به گندمکاران پرداخت کرده و بقیه هم در دست پرداخت است.

برچسب ها: نوبخت ، سخنگوی دولت
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°