ظریف: پاسخ عملی به آمریکا آغاز شده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:54 - جمعه 03 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۱۲۳۲۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰
وزیر امور خارجه گفت: اقدامات متقابل عملی در برابر عهد شکنی های آمریکا از هفته گذشته در مجلس و وزارت خارجه شروع شده و اقدامات مشابهی نیز توسط سازمان انرزی اتمی انجام و مسئولیت هایی به عهده این سازمان نهاده شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمد جواد ظریف با بیان اینکه در آخرین کمیسیون نظارت برجام  سیاستهایی که دولت آمریکا پیگیری می کند بررسی شد گفت: این سیاست ها نشاندهنده دو نکته است یکی تشدید بدعهدی و خصومت ایالات متحده آمریکا با جمهوری اسلامی ایران  و دیگری افزایش نگرانی آنان از قدرتمند تر شدن ایران پس از برجام است زیرا برجام قدرت مانور آنان را کم کرده است.
 
ظریف در حاشیه نشست فوق العاده وزرای خارجه سازمان کنفرانس اسلامی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما افزود: تصمیم گیری هایی در کمیسیون نظارت برجام در خصوص ثبت بدعهدی های آمریکا و پیگیری های حقوقی آن اتخاذ و مراتب  برای اجرا در 15 – 16 بند توسط رئیس جمهور محترم به دستگاههای مختلف از جمله وزارت امور خارجه و سازمان انرژی اتمی ابلاغ شد تا با اعمال سیاستهای متقابل جلوی محروم کردن  جمهوری اسلامی ایران از بهره مندی از دستآوردهای برجام گرفته شود.
 
وزیر خارجه کشورمان با اشاره به ماهیت برجام گفت: برجام بدلیل بی اعتمادی مذاکره کنندگان تنظیم شده و  هیچ جائی از برجام را نمی یابید که در ان نشانه ای از اعتماد متقابل باشد. کل برجام بیانگر بی اعتمادی طرفها مخصوصآ ایران به ایالات متحده بوده و به همین سبب در این توافق امکان اقداماتی که می تواند منجر به خروج از برجام شود بصورت صریح دیده شده اما زمان و وقت خروج از آن مستلزم  تصمیم هیئت نظارت برجام است و حتمآ باید نقضی صورت گرفته باشد که مانع بهره برداری ایران از امکانات اصلی برجام باشد تا خروج صورت بگیرد.
 
رژیم صهیونیستی بدنبال یهودی کردن هویتی و سرزمینی قدس شریف
محمدجواد ظریف که در راس هیئتی برای شرکت در نشست فوق العاده وزرای خارجه سازمان همکاری های اسلامی که وارد استانبول شده با اشاره به اقدامات وحشیانه صهیونیست ها در قدس اشغالی گفت: اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی در مسجدالاقصی و قدس شریف که ادامه سیاستها و اشغالگری آنان است بیانگر ان است که این رژیم بدنبال تغییر هویت و تغییر سرزمینی مناطق اشغالی مخصوصآ قدس شریف و در واقع یهودی کردن این مناطق است.

وزیر خارجه کشورمان افزود: بدلیل تمرکز کشورهای اسلامی بر موضوعات حاشیه ای متآسفانه سیاستهای توطئه ای رژیم صهیونیستی بدون هیچ مقاومتی از سوی جهان اسلام ادامه پیدا کند.
 
او با  بیان اینکه موضوع قدس و فلسطین اصلی ترین  هدف تشکیل سازمان کنفرانس اسلامی است گفت: امیدوارم تصمیماتی که در این اجلاس اضطراری اتخاذ می شود بتواند زمینه یک اقدام هماهنگ بین المللی برای پایان دادن رژیم صهیونیستی به اقداماتش را فراهم کند و این رژیم با توجه به عواقب اقدامات خود نتواند به آن ادامه بدهد.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: مهمترین موضوعی که ما در این اجلاس واجلاسها ی قبلی مطرح کردیم اینست که سیاستهای رژیم صهیونیستی در واقع ادامه سیاست اشغالگری و تجاوز به حقوق مردم فلسطین است و لازم است که کشورهای اسلامی و منطقه در این باره هوشیار باشند و اجازه ندهند رژیم صهیونیستی موفق بشود که در وافع جهان اسلام را از خطر اصلی منحرف کرده  به موضوعات حاشیه بکشاند. متآسفانه جهان اسلام امروزه با مشکلات بسیار عدیده ای از جمله مشکل افراط گرائی و تروریزم روبروست ولی خطر صهیونیسم در واقع خطری است که به این مشکلات دامن می زند. همه مان باید توجهمان را بویژه در سازمان همکاری که برای آزادی قدس و بازگرداندن قدس شریف به مردم فلسطین؛  مسلمانان و اعراب منطقه تآسیس شده ضمن هماهنگی بیشتر برای نیل به این هدف بیشترین استفاده را از این سازمان ببریم. 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۱°