واگذاری 2 هزار مسکن محرومان تا پایان سال
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:41 - چهارشنبه 01 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۱۲۳۲۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۰
مديرعامل انجمن خيرين مسكن ساز استان تهران گفت: تا پايان سال 2 هزار مسكن در استان واگذار مي شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

مسعود حسنوند گفت: تاكنون خيرين مسكن سازاستان تهران براي محرومين 1200 واحد مسكن ساختند و تا پايان سال 800 واحد ديگر هم مي سازند.

مديرعامل انجمن خيرين مسكن ساز استان تهران افزود: علاوه بر صفادشت، در فيروزكوه 384 واحد درحال ساخت داريم كه  تا پايان سال تحويل مي شود و در شهرستان صفادشت نيز 14 هزار واحد ساخته شده كه 2 هزار واحد آن مربوط به خيرين مسكن ساز است.

او افزود: متقاضياني كه در سالهاي گذشته هزينه ساخت را پرداخت و دفترچه اقساط را دريافت كردند، هيچ گونه افزايش قيمتي شامل حال انها نمي شود و براي متقاضيان سال 95 و 96 كه كه هنوز مبلغ خود را كامل نكردند هزينه محوطه سازي از جمله آسفالت، محوطه سازي، آب، برق به هزينه ساخت هم افزوده مي شود.

حسنوند افزود: اقشاركم درامد كه توان مالي براي  تامين مسكن مناسب را ندارند  با همكاري سازمان بهزيستي و بنياد مسكن شناسايي مي شوند.

او با اشاره به اينكه هيچ متقاضي وجود ندارد كه بدليل عدم توان مالي واحد را به انها تحويل نداده باشيم، افزود: اورده متقاضيان 10 ميليون تومان است و كميته بررسي به وضعيت  افراد رسيدگي مي كنند كه در صورت مشكل از ساير منابع هزينه ها  تامين مي شود و اگر توان پرداخت اقساط آن را هم نداشته باشند مبلغ را دريافت نمي كنيم.

حسنوند گفت: نرخ سود تسهيلات واحدها 4 درصد است و متقاضيان 50 تا 60 درصد قيمت خانه را پرداخت مي كنند و براي نمونه يك واحد 80 متري به مبلغ 50 ميليون تومان واگذار مي شود كه 30 ميليون تومان ان با تسهيلات تامين مي شود و 20 ميليون تومان را هم

متقاضي به صورت نقدي پرداخت مي كند.

او با اشاره به مشكلاتي كه در واحدهاي مسكن مهر صفادشت وجود دارد، گفت : 12 هزار از واحدهايي كه دچار افزايش قيمت يا عدم تحويل بموقع شدند دست تعاوني هاي مختلف است و تنها 2 هزار واحد را  خيرين مسكن ساز اقدام به ساخت كردند و بدون افزايش قيمت، تحويل متقاضيان داده است.

او گفت: انجمن خيرين كمك براي خانه دار شدن مي كند و افزايش قيمتي ندارد.

زيرا در صفادشت قيمت ها متفاوت است و خيرين واحدها را با قيمت پايثين تر به فروش مي رسانند.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۳۲°