بررسی طرح مقابله با امریکا هفته آینده در مجلس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:28 - سه‌شنبه 24 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۲۳۵۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۴
لاریجانی از بررسی طرح مقابله با اقدامات امریکا در صحن علنی مجلس خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در نشست هیئت نظارت بر برجام  تصمیماتی در 16 بند برای واکنش متناسب به تحریکات آمریکا اتخاذ شد.  رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح بخشی از این تصمیمات گفت: طرح مقابله با اقدامات آمریکا را هفته آینده در صحن علنی مجلس بررسی کنیم.

 
 
در این جلسه پس از استماع گزارش های وزارت امور خارجه و سازمان انرژی اتمی، آخرین وضعیت قانون تحریمی جدید آمریکا و تبعات آن مورد بحث و بررسی اعضا قرار گرفت.
 
 اعضای هیئت نظارت، بر نقض تعهدات آمریکا در برجام بخصوص مفاد بندهای 26 و 28 و 29 تأکید داشته و بر ضرورت پاسخ مقتدرانه، متناسب و هوشمندانه جمهوری اسلامی ایران به موضع گیری های دولت آمریکا تاکید کردند. 
 
هیئت نظارت، ضمن استقبال و حمایت از پیش نویس طرح قانون "مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه" که در مجلس محترم شورای اسلامی در دست بررسی است، تصمیماتی را در 16 بند برای واکنش متناسب به تحریکات آمریکا اتخاذ نمود که متعاقبا توسط رئیس جمهور به دستگاه های ذیربط  از جمله وزارت امور خارجه و سازمان انرژی اتمی ابلاغ خواهد گردید.
 
در این جلسه اعضای هیئت نظارت، همچنین از بیانیه اخیر کمیسیون مشترک برجام که توسط مسئول سیاست خارجی اروپا و رئیس کمیسیون مبنی بر "ضرورت پایبندی همه اعضا به همه مفاد برجام همراه با حسن نیت و در فضایی سازنده" منتشر شد، استقبال کرده و در عین حال بر ضرورت پیگیری جدی مطالبات کشورمان از این کمیسیون در جلسه بعدی آن تاکید کردند. 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۷°