غافلگیری طرف سعودی از سرعت اقدامات ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:07 - سه‌شنبه 24 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۲۳۵۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۱
سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این که ادعای مقام عربستانی درباره بازدید از اماکن دیپلماتیک آن کشور در ایران غیرواقعی است، گفت: روادید هیئت عربستانی برای بازدید از اماکن دیپلماتیک یک ماه قبل صادر شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
«بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه روز سه شنبه در پاسخ به ادعای وزارت خارجه عربستان در مورد عدم اجازه ورود به هیئت سعودی جهت بازید از اماکن دیپلماتیک آن کشور گفت: این سخنان مغلوط و غیر واقعی است؛ به نظر می رسد احتمالا این اظهارات بدون هماهنگی با مقامات ذیربط و آگاه در وزارت خارجه عربستان صورت پذیرفته است.
 
به گزارش ایرنا، سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: توافق انجام شده در این خصوص دو طرفه و به صورت متقابل بوده و پس از پذیرش اصل عمل متقابل توسط وزارت خارجه سعودی، روادید هیئت مذکور حدود یک ماه قبل توسط طرف ایرانی صادر گردید.
 
وی همچنین افزود: مجوز پرواز اختصاصی هیئت مذکور در کوتاه ترین زمان صادر و قرار بود این هیئت روز یکشنبه هشتم مرداد ماه وارد تهران شود اما خود آنها در خواست کردند برای کسب آمادگی لازم ، سفر به تعویق بیافتد.
 
قاسمی همچنین افزود: به نظر می رسد طرف سعودی پس از مشاهده حسن نیت و سرعت اقدامات طرف ایرانی غافلگیر شده و طبق معمول شروع به بهانه گیری و فرافکنی نموده است که با وجود مستندات صدور ویزا و مجوز پرواز، جایی برای بهانه جویی و توجیه تعلل طرف سعودی باقی نمی ماند.
 
یک مسئول وزارت خارجه عربستان مدعی شد: با گذشت بیش از یک سال و نیم از قضیه حمله به سفارت عربستان در تهران مقامات ایرانی نگذاشتند که روند تحقیق درباره این مساله و مساله کنسولگری ما در مشهد تکمیل شود و ایران در سایه این قطع روابط تلاش کرد تا امتیازات دیپلماتیک در داخل عربستان به دست آورد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۶°