گازرسانی به 5 هزار روستا، تا دو سال آینده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:43 - سه‌شنبه 24 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۲۳۶۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۹
وزیر نفت با بیان اینکه در 3 سال گذشته 9 هزار روستای کشور گازرسانی شد، افزود: تا 2 سال آینده 5 هزار روستای دیگر گازرسانی می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
زنگنه گفت: 98 درصد شهرها و 90 درصد روستاهای کشور، تا کنون گازدار شده اند. وزیر نفت با اعلام اینکه 14 هزار روستای کشور در قبل از دولت دهم گازرسانی شده بود، گفت: در سه سال گذشته 9 هزار روستای کشور گازرسانی شد و تا دو سال آینده نیز 5 هزار روستای دیگر گازرسانی می‌شود.
 
بیژن نامدار زنگنه عصر امروز در مراسم افتتاح خط انتقال گاز دامغان به نکا افزود: برای بنده مایه شرمندگی بود که ایران جزو کشورهای صادرکننده گاز باشد ولی در برخی استان های کشور با کمبود گاز مواجه باشیم.
 
وی با بیان اینکه 98 درصد شهرها و 90 درصد روستاهای کشور گازدار شده است، افزود: به دلیل استفاده نکردن از سوخت گاز در دوازده سال گذشته، 100 میلیارد دلار از گازوئیل و مازوت کشور هدر رفته است.
 
وزیر نفت با اشاره به اینکه از مردم استان‌های شمالی کشور به دلیل تحمل قطعی گاز در زمستان سال گذشته تقدیر می‌شود، افزود: هنر ما به عنوان مسئولان این است که ثروت برای بهبود زندگی به مردم انجام دهیم و هنر واقعی ما باید خدمت رسانی باشد.
 
زنگنه به نقش نمایندگان شمال کشور برای تسریع در اجرای پروژه ملی خط انتقال گاز دامغان به نکا اشاره کرد وگفت: امروز روز خوبی برای خانواده وزارت نفت است چرا که دیگر مشکل قطعی گاز برای مردمان خطه شمال کشور وجود نخواهد داشت.
 
زنگنه با بیان اینکه با افتتاح این پروژه ملی دیگر مشکل تامین خوراک گاز صنایع در استان‌های شمالی نداریم، تصریح کرد: انتظار داریم مسئولان استان از منبع گاز صرفا به عنوان سوخت خانگی استفاده نکنند بلکه برای گاز صنایع نیز استفاده شود. 
 
وزیر نفت همچنین درباره اکتشافات در دریای خزر گفت: اکتشافات در حوزه نفت و گاز دریای خزر، نیازمند ورود سرمایه گذاران خارجی است تا ما بتوانیم از ذخایر این منطقه استفاده بکنیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۶°