گفتگوی 18:30/ فردا؛ افتتاح کارپوشه ملی ایرانیان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:49 - يکشنبه 22 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۲۳۶۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۱
کارپوشه ملی ایرانیان که فردا افتتاح می شود ارتباط دو سویه مردم با دولت را ممکن می سازد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

باقری اصل معاون دولت الکترونیک، با بیان اینکه در مجموع 2000 مجوز کسب و کار وجود دارد و سامانه ای برای صدور مجوز های کسب و کار طراحی شده تا مردم مجوزهای لازم را از طریق همین سامانه دریافت کنند گفت: در حال حاضر در وزارت جهاد کشاورزی و گمرک این طرح به صورت پایلوت آغاز شده است.

او در ادامه به حجم دو مرکز داده بزرگ با 2 میلیون گیگابایت ظرفیت برای ایجاد کارپوشه هایی با ضریب امنیت بالا اشاره کرد و گفت: دولت الکترونیک موجب تغییر شاخصه ها می شود، به گفته وزیر ارتباطات فاز دوم دولت الکترونیک قرار است تا دهه فجر افتتاح شود.

به گفته معاون دولت الکترونیک، فردا کارپوشه ملی ایرانیان افتتاح و به بهره برداری می رسد.

معاون دولت الکترونیک با اشاره به هدف از افتتاح فاز نخست دولت الکترونیک گفت: دولت الکترونیک قرار است خدمات متنوع دولت را به صورت یکپارچه در اختیار مردم قرار دهد، خدماتی که تا پیش از این به صورت مجزا از هر دستگاه دریافت می کردند.

 گفتگوی 18:30/ فردا؛ افتتاح کارپوشه ملی ایرانیان

او با بیان اینکه این طرح عقبه ای 20 ساله دارد افزود: در فاز نخست باید بیش از 1700 خدمت دولتی شناسایی و برایشان شناسنامه تعریف می شد که لازمه آن طراحی زیرساخت لازم برای این عرصه بوده است.

باقری اصل با اشاره به اینکه فاز نخست دولت الکترونیک قرار است دسترسی مردم به خدمات بیشتری را ممکن کرده تا از سرگردانی های مردم در بین دستگاه ها جلوگیری شود، افزود: در فاز نخست 51 دستگاه به هم متصل شده اند که از جعل، تبعض و فساد جلوگیری کرده و موجب شفافیت می شود.

به گفته معاون دولت الکترونیک در فاز نخست دستگاه‌هایی از جمله وزارت امور اقتصادی و دارایی، پست جمهوری اسلامی، ثبت احوال و بیمه به دولت الکترونیک متصل شده‌ است.

فاز نخست حاصل سه سال تلاش دستگاه ها از جمله وزارت ارتباطات است. پنجره واحد الکترونیک گمرک نمونه ای از دولت الکترونیک است که خدمات لازم در این حوزه را به صورت الکترونیکی ارائه می دهند؛ از جمله آن کاهش 22 روزه زمان ترخیص به 3 تا 7 روز است.

او با اشاره به اینکه روز گذشته 49 میلیون تبادل اطلاعات صورت گرفته و عملا رکورد این امر شکسته شده است گفت: به این ترتیب تبادل کاغذ حذف شده است که مثلا دیگر نیازی نیست دفترچه بیمه همراه بیمار باشد و بیمار می تواند با ارائه کد ملی خدمات لازم را از مراکز درمانی دریافت کند.

به گفته باقری اصل سازمان فناوری اطلاعات دارای قسمتی بنام معاون امنیتی است که به صورت شبانه روزی پایش این اطلاعات را برعهده دارد.

معاون دولت الکترونیک با اشاره به اینکه مردم برای مراجعه به پرتال دولت الکترونیکی می توانند به آدرس IRANGOV.IR مراجعه و از خدمات متنوع آن استفاده کنند، گفت: در حال حاضر از طریق این سامانه می توان اعتبار یک پزشک را استعلام گرفت و از طریق اپلیکیشن این سامانه که بر روی موبایل هایی با سیستم عامل اندروید فعالند از خدمات این سامانه بهره مند شد.


 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۷°