وزیر کشور: در قوانین اقتصادی جنسیت مطرح نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:48 - شنبه 28 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۲۳۷۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۹
وزير كشور با اشاره به اینکه در قوانین اقتصادی جنسیت مطرح نیست تاكيد كرد: بانوان به عنوان مادر و همسر می توانند مديريت مؤثری در پيشبرد اهداف اقتصادی داشته باشند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عبدالرضا رحمانی فضلی وزير كشور در اولين نشست هم انديشی زنان فعال در عرصه اقتصادی با تاكيد بر ظرفيت بالای كشور برای رونق فعاليتهای اقتصادی در حوزه بانوان گفت: ظرفيت های لازم در بخش های مالی، منابع انسانی و طبيعی، تكنولوژی، مديريت، ‌و علم برای رونق توليد و اشتغال در اختيار داريم؛ اما آنچه مهم است توسعه فرهنگ كار، تلاش، نوآوری و خلاقيت است.
 
رحمانی فضلی با اشاره به اينكه هيچ گونه محدوديتی از نظر علمی،‌ تكنو لوژی،‌ مالی و توانمندی های فردی برای بانوان كارآفرين در كشور وجود ندارد، گفت: در قوانين اقتصادی جنسيت مطرح نيست و شما بانوان به عنوان مادر و همسر مي توانيد مديريت مؤثری در پيشبرد اهداف اقتصادی داشته باشيد.
 
وی با بيان نمونه های متعددی از موفقيت بانوان كارآفرين در كشور گفت: نياز به اجرای ابرپروژه ها نداريم و اگر فعاليت صنعتی و توليدی ميانی و خرد را هم با كمك بانوان فعال كنيم می توانيم بخش بزرگی از اشتغال بويژه در جوامع روستائی را محقق كنيم.
 
وزير كشور با اشاره به تنوع و گستردگی وظايف و مسئوليت های تعريف شده در ساختار وزارت كشور گفت: حفظ امنيت داخلی،‌ برگزاری انتخابات،‌ مقابله با حوادث طبيعی و انواع بلايا، پيگيری مسائل سياسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و ده ها مسئوليت ديگر در حوزه وظايف وزارت كشور است اما در كنار رسيدگی به همه اين مسئوليت ها نگاه ما به اقتصاد كشور هم نگاه توسعه ای است و با ايجاد معاونت اقتصادی در وزارتخانه و نمايندگان اين معاونت در استان ها به پيشبرد اقتصادی كشور نيز كمك می كنيم زيرا معتقديم توليد، اشتغال و رونق اقتصادی نياز امروز كشور است.
 
رحمانی فضلی با تاكيد بر اهميت ايجاد يك بانك اطلاعاتی قوی از بانوان كارآفرين و مبتكر گفت:‌ صدها مورد مشاغل مبتكرانه می تواند در اين بانك اطلاعاتی ثبت شود و مورد استفاده قرار گيرد و امور بانوان و معاونت اقتصادی در استان ها نيز ميدان داری كنند و چنين جلسات هم انديشی را با حضور استانداران برگزار و مشكل خود را طرح و حل و فصل كنند.
 
وزير كشور عدم پيگيری جدی را مشكل اساسی در پيشبرد طرح های اقتصادی خواند و گفت: هر جا ثبات قدم باشد كارها پيش می رود.
 
رحمانی فضلی گفت:‌ متاسفانه در بخش ترويج فرهنگ كار و تلاش و توانمندی زنان در عرصه های اقتصادی كار تبليغی چندانی صورت نگرفته است و رسانه ها بايد بيشتر در اين زمينه تلاش كنند.
 
وزير كشور با مهم خواندن طرح های اقتصادی مرتبط با توانمندسازی زنان در حوزه آسيب های اجتماعی گفت: وزارت كشور از هر طرحی كه در جهت توانمندسازی و ايجاد اشتغال سرپرستان خانوار اجرا شود بدون هيچ محدوديتی حمايت خواهد كرد و راه حل اصلی مقابله با آسيب های اجتماعی، استفاده از توان مردم و اجتماعی كردن مبارزه با آسيب هاست.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۵°