ضرب الاجل برای خاتمه صف وام ازدواج
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:32 - جمعه 03 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۱۲۳۹۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۷
تفاهمنامه ده بانک عامل و یک صندوق قرض الحسنه با بانک مرکزی در قالب طرح ضربتی اعطای وام ازدواج از اول مرداد آغاز شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
هدف این طرح 9 هفته ای که آخر شهریور به پایان می رسد، کاهش زمان انتظار و خارج شدن 500 هزار نفر از صف وام قرض الحسنه ازدواج است. 
 
مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با اشاره به اینکه برای هر یک از بانک های عامل سهمیه در نظر گرفته شده، گفته است: بانک های ملی، صادرات، تجارت، ملت، کشاورزی، سپه، رفاه کارگران، مسکن، توسعه تعاون، قرض الحسنه مهرایران و صندوق قرض الحسنه پارسیان این 500 هزار فقره وام را پرداخت خواهند کرد.
 
به گفته سید علی اصغر میرمحمدصادقی؛ اولویت این طرح استان های محروم و مناطق کمتر برخوردار است و هر چقدر این وام در استان های محروم داده شود بانک های عامل امتیاز بیشتری می گیرند و اولویت بعدی آن است که افرادی که در زمان بیشتری در صف انتظار بودند زودتر این وام را دریافت کنند.
 
مدیرعامل بانک ملی نیز گفت: این طرح با منابع قرض الحسنه پس انداز بانک ها به میزان بیش از 5 هزار میلیارد تومان انجام می شود که سهم بانک ملی ایران از آن بیش از 900 میلیارد تومان است.  محمدرضا حسین زاده افزود: بانک ملی ایران قرار است اعطای90 هزار فقره از این تسهیلات را بر عهده بگیرد که تقریبا 20 درصد کل تسهیلات اعلام شده است. 
 
مدیرعامل بانک ملی ایران تاکید کرد: تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوجین 10 میلیون تومان است.  از سوی دیگر بانک مرکزی به منظور تسهیل اجرای‌ طرح ضربتی وام ازدواج، شرایط جدیدی برای جایگزینی ضمانت تعیین کرد.
 
اعطای وام ازدواج به پشتوانه یارانه نقدی، ارایه گواهی تعهد کسر اقساط کارمندی و ضمانت با استفاده از پروانه کسب از جمله روش های جایگزین اخذ ضمانت پرداخت وام ازدواج است. 
 
در عین حال بانک مرکزی مواردی را برای شرایط و دستورالعمل وام ازدواج و قبل از ثبت نام در سایت و سامانه مربوطه اعلام کرده است که بر اساس آن ثبت نام و تکمیل فرم مربوطه از طریق سایت برای هر یک از زوجین بصورت جداگانه انجام می شود. 
 
دریافت کد رهگیری 10 رقمی الزامی است و مراجعه به سایت پس از تعیین شعبه، جهت اطلاع از شعبه عامل اعطای وام ازدواج صورت می گیرد.  
 
مدت زمانی تعیین شعبه از سوی بانک‌ها با توجه به میزان منابع قرض‌الحسنه قابل اعطای بانک، مورد اقدام قرار خواهد گرفت.  
 
مراجعه به شعبه معرفی شده نیز حداکثر 12 روز کاری، با به همراه داشتن مدارک لازم خواهد بود، همچنین در صورت مراجعه نکردن به شعبه مربوطه در مدت زمان تعیین شده، اطلاعات ثبت نامی حذف خواهد شد.  
 
قرار است با اجرای طرح ضربتی پرداخت وام ازدواج صف دریافت کنندگان وام به زیر 50 هزار نفر برسد و همچنین در پایان این طرح بانک های برتر که همکاری بیشتری در اعطای این وام به مردم کرده اند شناسایی و معرفی شوند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۱°