آمريكا در پی خروج از برجام با هزينه ايران است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:08 - پنجشنبه 02 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۱۲۴۴۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴
دبير شوراي عالي امنيت ملي گفت: آمريكا به دنبال خروج از برجام با هزينه ايران است كه قطعا اين فرصت از سوي ما در اختيار اين كشور قرار داده نخواهد شد البته اين به مفهوم حفظ برجام با هر هزينه اي نيست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دبير شوراي عالي امنيت ملي گفت : تنها با اتكا به قدرت و توانمندي هاي ملي مي توان با  سياستهاي استكباري آمريكا مقابله كرد و منطق هزينه - فايده اين كشور براي پيگيري سياست هاي ضد ايراني را تغيير داد.
به گزارش خبرگزاري صداوسيما به نقل از دبيرخانه شوراي عالي امنيت ملي، علي شمخاني  در گفتگويي رسانه اي با اشاره به  بي تاثير بودن برجام دركاهش دشمني آمريكا با ملت ايران افزود: ذات سياست خارجي آمريكا اعمال نفوذ و فشار به منظور تسليم سازي و تحقير كشورهاي مخالف خود است و در اين مسير تمامي ابزارهاي نامشروع و شيطاني را نيز به خدمت مي گيرد.
وي فقدان هوشمندي و ابتكار در مجموعه هيئت حاكمه جديد آمريكا را فرصتي مناسب پيش روي دستگاه ديپلماسي كشور برشمرد و با قابل پيش بيني عنوان كردن  رفتار امروز آمريكا در قبال برجام اظهار داشت: مجموعه اي از اقدامات در حوزه هاي تقنيني، فني،هسته اي، اقتصادي ، سياسي  دفاعي و نظامي از سوي هيئت نظارت بر برجام تعيين گرديده كه به صورت موازي و هماهنگ دنبال مي شوند.
شمخاني تحريم چند شخص و شركت را بي تاثير بر استمرار مسير توسعه و رشد كشوري با مشخصات جمهوري اسلامي ايران خواند و گفت: هر بار كه آمريكا در حوزه هاي غير هسته اي تحريمي عليه اشخاص و نهادهاي ما وضع كرده، در همان حوزه يك دستاورد جديد را به بهره برداري رسانده ايم كه بخشي از آن ها رسانه اي نيز نشده است.
دبير شوراي عالي امنيت ملي افزود: آمريكا بدنبال خروج از برجام با هزينه ايران است كه قطعا اين فرصت از سوي ما در اختيار اين كشور قرار داده نخواهد شد البته اين به مفهوم حفظ برجام با هر هزينه اي نيست.
شمخاني ارزش برجام به عنوان يك توافق بين المللي را در گرو احترام و اجراي آن از سوي همه طرفها و ايجاد منافع يكسان براي امضاكنندگان آن دانست و خاطر نشان كرد:  در حوزه سياسي نيز عملا 5 كشور در برابر آمريكا قرار گرفته اند و همه آنها تصريحا و يا تلويحا آمريكا را ناقض برجام مي دانند كه اين نيز دستاوردي سياسي براي ايران با  صرف كمترين هزينه است.
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام يكي از دلايل عصبانيت آمريكا از شرايط فعلي را عدم توفيق اين كشور براي تغيير سياستهاي اصولي ايران در منطقه در شرايط پسا برجام دانست و افزود: از نظر جمهوري اسلامي ايران  براي مهار گاو خشمگين بايد انرژي او را به مسير دلخواه هدايت كرد تا بدون صرف هزينه اضافي و آسيب ديدن بتوان به هدف مورد انتظار رسيد.
شمخاني توسعه توان دفاعي بويژه برنامه هاي متعارف موشكي ايران را غير قابل مذاكره و از حقوق مسلم كشورمان عنوان كرد و اظهار داشت: قدرت دفاعي ايران تاكنون در برابر بسياري از تهديدات بازدارنده بوده  و در چارچوب دكترين دفاعي كشوربراي هر نوع تهديدي سلاح دفاعي متعارف لازم را طراحي و توليد خواهيم كرد.                                                                                                                                                       وي توانمندي موشكي جمهوري اسلامي ايران را كاملا بومي و متناسب با تهديدات بالقوه كشور ذكر كرد و گفت: ضربه موشكي سپاه به تروريستهاي تكفيري در سوريه نشان داد كه نيروهاي مسلح ايران متكي بر ظرفيتهاي داخلي  در بالاترين سطح آمادگي براي پاسخگويي به هرگونه شيطنت و اقدام نا امن كننده عليه كشورمان هستند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۲°