قدردانی هیئت دولت از خدمات رئیس جمهور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:23 - يکشنبه 29 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۲۵۱۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۴
آخرین جلسه هیئت دولت یازدهم؛
معاون اول رئیس جمهور با آرزوی موفقیت برای آقای روحانی در دولت جدید گفت: همه ما هم در حد وسع و توانمان در هر جایی که لازم بدانید، کمک خواهیم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در ابتدای جلسه با توجه به اینکه مراسم تنفیذ ریاست جمهوری دوره دوازدهم فردا انجام می شود و این جلسه آخرین حضور رئیس جمهور دوره یازدهم محسوب می شود، آقای جهانگیری در جلسه هیئت وزیران به نمایندگی از اعضا از خدمات ارزنده آقای روحانی تقدیر و تشکر کرد.
 
به گزارش  پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، وی در ادامه گفت: دولت قدردان تلاش های ارزنده و خدمات بزرگ، تحمل فشارهای زیاد و صبوری فراوان آقای رئیس جمهور است، آقای روحانی چرخ اقتصاد کشور را در مسیری صحیح قرار داد و دولت هم اکنون در مسیر صحیح توسعه و پیشرفت قرار گرفته است.
 
معاون اول رئیس جمهور گفت: امروز بستر سیاست خارجی، زیرساخت اقتصادی و فضای داخلی مهیاتر از قبل است و شرایط برای سرعت بیشتر با تلاش بیشتر فراهم شده است.
 
آقای جهانگیری با آرزوی موفقیت برای آقای روحانی در دوره جدید ریاست جمهوری و دولت جدید اظهار داشت: همه ما هم در حد وسع و توانمان در هر جایی که لازم بدانید کمک خواهیم کرد.
 
تصویب فهرست مواد خام و کالاهای نفتی موضوع ماده (141) اصلاحی قانون مالیات‌های مستقیمبا توجه به اینکه بیست درصد درآمد حاصل از صادرات مواد خام و کالاهای نفتی مشمول مالیات با نرخ صفر محاسبه می گردد، فهرست این مواد و کالاها امروز به تصویب هیئت وزیران رسید.
 
تصویب آیین نامه اجرایی ماده (15) قانون اصلاح الگوی مصرف انرژیاز آنجایی که کلیه دستگاههای اجرایی، نهادها، مؤسسات، شرکتها و واحدهای صنعتی دولتی و همچنین نیروهای نظامی و انتظامی موظفند تجهیزات و ماشین‌آلات مورد نیاز خود را بر مبنای بهترین الگوی مصرف سطوح انرژی‌بری خریداری نمایند.
 
هیئت وزیران در این جلسه آیین‌نامه اجرایی این ماده را که توسط شورای‌عالی انرژی و با رعایت قانون حداکثر استفاده از توان فنی و مهندسی تولیدی و صنعتی و اجرایی کشور در اجرای پروژه‌ها و ایجاد تسهیلات به منظور صدور خدمات تهیه شده بود به ‌تصویب رساند و همچنین کلیه وزارتخانه‌ها و دستگاههای ذی‌ربط را موظف کرد که نسبت به حسن اجراء این تصمیمات نظارت نمایند.
 
اصلاح اساسنامه شرکت تخصصی دارویی و تجهیزات پزشکی کشور هیئت وزیران در ادامه جلسه خود اساسنامه شرکت دارویی و تجهیزات پزشکی کشور(مادر تخصصی) را اصلاح کرد.
 
بر اساس این مصوبه، نام شرکت یاد شده به "شرکت توسعه و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی و تجهیزات پزشکی کشور (مادر تخصصی)" تغییر پیدا کرد.
 
همچنین با اصلاح اساسنامه شرکت، وظایف مطالعات، طراحی، اجرا و نظارت بر بیمارستان ها و فضاهای بهداشتی، درمانی و آموزشی و تدارک وسایل و تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، بیمارستانی، آزمایشگاهی و آموزشی و نیز نگهداری و پشتیبانی فنی و تجهیزاتی بیمارستان ها و فضاهای بهداشتی، درمانی و آموزشی به عنوان وظایف جدید شرکت جایگزین وظایف قبلی شد.
 
اختصاص اعتبار برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده ناشی از سیل استان قزوین با تصویب هیئت دولت مبلغ یکصد میلیارد (000ر000ر000ر100) ریال اعتبار برای جبران خسارها و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده از سیل در اختیار استان قزوین قرار می گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط اقدام شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۷°