دیدگاه چهره های سیاسی درباره تنفیذ
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:33 - پنجشنبه 26 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۲۶۱۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۴
شخصیت های سیاسی حاضر در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری دوازدهم، مشروعیت این عنوان را نماد و جلوه ی بارز "جمهوری اسلامی" دانستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
برخی از شخصیت های حاضر در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری که امروز پنجشنبه 12 مرداد 96 در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد، دیدگاه های خود درباره جایگاه شرعی و قانونی تنفیذ را بیان کردند.
* عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان: برمبنای سلسله طولی که در قانون اساسی داریم و در آن تاکید شده است که نظام سیاسی با حضور ولی فقیه مشروعیت پیدا می کند، در ریاست جمهوری نیز این مشروعیت با تنفیذ اعمال می شود.
* محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه: من فکر می کنم مهمترین نکته امروز نمایش مردم سالاری دینی است.
* کمال خرازی،  عضو شورای راهبردی روابط خارجی: تنفیذ حکم ریاست جمهوری، حمایت ولی فقیه از رئیس جمهور منتخب را نشان می دهد و نماد جمهوری اسلامی است.
* حسینعلی امیری، معاون امور مجلس رئیس جمهور: رئیس جمهور علاوه بر کسب اکثریت آرا مردم، مقبولیت شرعی هم باید داشته باشد که مهمترین فلسفه نهفته در حکم تنفیذ همین است.
* هادی خامنه ای، عضو مجمع روحانیون مبارز: رهبر باید ریاست جمهوری را تنفیذ کنند و بدون آن، این سمت قانونی و شرعی نیست.
* سیدعباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه: امروز روزی است که مقبولیت مردمی و مشروعیت الهی ریاست جمهوری به هم گره می خورد.
 
 
محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور: بهترین نکته ای که در تنفیذ مطرح می شود، مقید بودن رئیس جمهور به اجرای قانون است.
محمدباقر نوبخت، معاون برنامه ریزی رئیس جمهور: در حکم تنفیذ، مطالبات مردم و شرایط امروز منطقه و جهان نکاتی است که مورد توجه مجدد قرار گرفته است.
محمدباقر قالیباف، شهردار تهران: مهمترین توقع از رئیس جمهور می تواند این باشد که همه ظرفیت های قانون اساسی را برای ارتقای کیفیت زندگی مردم در ابعاد مادی و معنوی بکار گیرد.
علی ربیعی، وزیر کار: موضوع فقر و اشتغال و فساد از موضوعات مورد توجه رهبر انقلاب است.
محمد نهاوندیان، رئیس دفتر رئیس جمهور: یکی از نکات مهم در حکم تنفیذ، کمک کردن همه ارکان ها و نهادها و اقشار مختلف برای اجرای برنامه پیشرفت ملی است.
پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد: رسیدگی به امور مردم و به ویژه در حوزه کاری ما، توجه به معیشت مردم و رسیدگی به نیازمندان از محورهای مهم مورد تاکید رهبر انقلاب بود.
علی مطهری، نماینده مجلس: استفاده از توان داخلی کشور برای حل مشکلات، مهمترین رهنمود مقام معظم رهبری است.
محمدرضا باهنر، عضو مجمع تشخیص مصلحت: مهمترین توقع از رئیس جمهور این است که حاشیه ها را به متن نیاورد و متن را از محوریت کار جدا نکند.
سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور: مهمترین نکته در حکم تنفیذ، استواری در راه خدمت به کشور است.
علی اکبر ناطق نوری، عضو مجمع تشخیص مصلحت: وعده هایی که دولت به مردم داد، باید مورد عنایت قرار گیرد. بخصوص مسائل اقتصادی و رسیدگی به معیشت مردم و اشتغال.
سیدمحمود علوی، وزیر اطلاعات: بر اساس تاکید رهبر انقلاب، بسترهای رشد و توسعه پایدار باید فراهم شود.
عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور: هماهنگی، همفکری و همراهی با مقام معظم رهبری می تواند نکته پر قوتی در جهت خدمت به مردم باشد.


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°