قاضی عسکر در مدینه: وحدت امت اسلامی محور فعالیت های ما در حج
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:44 - پنجشنبه 26 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۲۶۸۸
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳
نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی؛ تأکید جمهوری اسلامی ایران را حفظ و تقویت وحدت امت اسلامی دانست و گفت:‌ مسأله وحدت و همبستگی امت اسلامی محور فعالیت های ما در حج تمتع 96 است .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حجت الاسلام و المسلمین ‌سید علی قاضی عسکر  در بدو ورود به مدینه با بیان این مطلب که در حج هرگز به دنبال طرح مسائل فرقه ای و طائفه ای نبوده و نیستیم، افزود: همواره مسأله وحدت امت اسلامی و تقریب مذاهب مورد توجه جدی و اهتمام ما بوده است.
وی مسأله امنیت حرمین شریفین را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت:‌ زائران همه کشورهای اسلامی و بویژه زائران عزیز کشورمان همگی به وحدت و همبستگی امت اسلامی می نگرند و در سفر حج باید بکوشیم معنویت و اتحاد مسلمانان را ارتقا بخشیم .
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با ابراز خرسندی از حضور زائران کشورمان در حج تمتع امسال ؛ ابراز امیدواری کرد، امسال حج مطلوبی انجام شود و حجاج کشورمان با حجی مقبول و سعیی مشکور ؛ به کشور باز گردند.
سرپرست حجاج ایرانی؛‌ اقدامات انجام شده در روند عملیات حج 96 را خوب توصیف کرد و درعین حال ابراز امیدواری کرد تا با تسهیلات بیشتر؛ روز به روز شرایط بهتری برای ارائه خدمت به زائران فراهم شود .
وی با اشاره به اینکه تلاش کارگزاران حج تمتع 96 در بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت به ثمر نشست ،‌ تصریح کرد: حجاج عزیز ما بحمدالله در آرامش کامل هستند و ما این اطمینان را به مردم می دهیم که روزهای آینده شرایط بهتری فراهم شود.
حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر افزود: همان طور که بارها گفتیم امسال به دلیل حساسیت های ویژه ای که وجود دارد، مسأله امنیت، سلامت، عزت و کرامت حجاج برای ما در درجه اول اهمیت قرار دارد بنابراین از مسؤولان مربوطه در کشور میزبان انتظار داریم برای تحقق آن از هیچ کوششی دریغ نورزند.
وی خاطرنشان کرد: تاکنون استقبال از حجاج ایرانی مطلوب بوده و ما ضمن تشکر انتظار داریم روز به روز این فرایند بهتر شود و شرایط مطلوب تری پیش رو داشته باشیم.
وی در پاسخ به پرسشی درباره حضور هیأت کنسولی وزارت امور خارجه در مدینه منوره گفت: بحمدالله اکنون هیأت 10 نفره کنسولی وزارت امور خارجه کشورمان در مدینه حضور یافته و کار خود را آغاز کرده اند.
حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر همچنین درباره خدمات پزشکی به زائران کشورمان گفت: امسال مجوز راه اندازی 4 درمانگاه در مدینه منوره را گرفته ایم و کادر پزشکی در درمانگاه ها مستقر هستند و در صورت نیاز زائران برای ادامه درمان به بیمارستان های سعودی اعزام خواهند شد و بحث راه اندازی بیمارستان در مدینه نیز با حضور کادر پزشکی کشورمان همچنان در دست پیگیری است.
حجت الاسلام و المسلمین سید علی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه و سرپرست زایران ایرانی خانه خدا همچنین در بدو ورود به ستاد عملیات مدینه منوره در جمع کارگزاران و خدمتگزاران زائران ایرانی گفت: باید فرصت خدمت به ضیوف الرحمن را غنیمت بشماریم و همه تلاش و مساعی خویش را برای ارائه خدمت به حجاج کشورمان بکار بندیم.
نماینده ولی فقیه و سرپرست زائران کشورمان؛ شرایط فعلی را مطلوب ارزیابی و ابراز امیدواری کرد با فراهم شدن شرایط و تسهیلات بهتر؛ شاهد حجی مطلوب و آرام باشیم و زائران کشورمان از برکات معنوی حرمین شریفین هرچه بیشتر بهره ببرند.
وی تأکید کرد: بدون شک همکاران و خدمتگزاران زائران خوب در بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت همه تلاش خود را برای ارائه خدمت و انجام وظایف محوله بکار خواهند گرفت.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°