590 کاروان ایرانی در حج امسال
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:15 - سه‌شنبه 24 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۲۶۸۹
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: امسال 86 هزار و 300 نفر در قالب 590 کاروان به حج مشرف خواهند شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ،حمید محمدی صبح امروز در فرودگاه امام خمینی (ره) پیش از عزیمت به سرزمین وحی در جمع خبرنگاران افزود: از این تعداد 300 کاروان مدینه قبل هستند که اعزام آن ها از روز 8 مرداد  آغاز شد و تا 30 مرداد ادامه دارد.
وی ادامه داد: کاروان های مدینه بعد ما 290 کاروان است که اعزام آنها از 14 مرداد آغاز می شود و تا 3 شهریور آخرین پرواز های ما به جده انجام خواهد شد.
محمدی با اشاره به اینکه اکنون بیش از 11 هزار نفر از حجاج ما در مدینه مستقر شده اند، گفت: نخستین گروه، شنبه از مدینه منوره عازم مکه خواهند شد.
وی افزود: از روز پنجشنبه 12 مرداد هیأت کنسولی ما در عربستان حضور یافت که گروهی از آن در مدینه و گروهی در مکه مستقر خواهند شد.
محمدی گفت: بر اساس گزارش ها، اوضاع کلی و خدمات اقامتی و بهداشت و درمان در مدینه بسیار خوب است.
رئیس سازمان حج و زیارت افزود: امسال در مقایسه با سال های گذشته خدمات متنوعی به حجاج ارائه می دهیم و تدابیر ویژه ای اتخاذ کرده ایم و در عرفات چادرهای ویژه ای برای حجاج تدارک دیده شده است.
محمدی ادامه داد: برنامه ریزی های مناسبی برای رفت و آمدها صورت گرفته است و سازمان دهی و گروه بندی هایی که انجام شده متفاوت از سال های قبل است.
وی اضافه کرد: بخش عمده ای از برنامه های تردد با هماهنگی وزارت حج عربستان انجام شده است تا در عمل با مشکلی مواجه نشود.
محمدی گفت: وظایف تیم کنسولی، تعریف شده و همان وظایف معمولی است که در حمایت از یک شهروند ایرانی انجام می شود.
وی افزود: هر سال حوادثی از جمله بیماری شدید و مرگ و میر در مراسم حج داشتیم.
محمدی با اشاره به اینکه لپ تاپ های مسافران به طور ویژه بازرسی می شود، گفت: حجاج اگر نیاز ضروری و مبرم به لپ تاپ ندارند آن را به همراه خود نبرند زیرا خودشان و کاروان معطل می شوند.
حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت به همراه حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی قاضی عسکر صبح امروز با بدرقه حجت الاسلام و المسلمین محسن قمی معاون امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری عازم سرزمین وحی شد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۶°