دولت جدید برای حل مسائل فرهنگی و اقتصادی همت کند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:22 - سه‌شنبه 24 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۲۷۰۴
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۸
خطیب نماز جمعه تهران گفت: مسؤولان کشور با توکل بر خدا و با این نور حرکت و برای حل مسائل اقتصادی و فرهنگی همت کنند، نفوذ دشمن را بفهمند و تسلیم آنها نشوند زیرا توجه به این مسائل کشور را حفظ می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

آیت الله محمد امامی هاشمی در خطبه دوم نماز جمعه تهران به دو نکته اشاره کرد که نکته اول به حجاج بیت الله الحرام اختصاص داشت و در این باره گفت: امیدوارم همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند حجی جامع و دارای خصوصیاتی همچون عزت، امنیت و رفاه هم از نظر فردی و اخلاقی و هم از نظر اجتماعی انجام شود و همه حجاج با سلامت حج و اعمالشان مقبول شود.

خطیب نماز جمعه تهران نکته دوم را به یکی از موارد تنفیذ رئیس جمهور اشاره کرد و افزود: امام رحمت الله علیه این دریای متلاطم را به حرکت درآورد و ایرانی که از نظر تکنولوژی، علمی، سیاسی و فرهنگی یک کشور مرده بود را به حرکت درآورد.

او  ادامه داد: دشمن در قبل از انقلاب به دنبال همین مرده بودن مردم به ویژه جوانان در این عرصه ها بود. 

آیت الله امامی کاشانی با بیان اینکه در مراسم تنفیذ رئیس جمهوری، رهبری به نکات ارزشمندی اشاره کردند گفت:رهبری بر حل مشکلات مردم تأکید داشتند.

در نظام اسلامی ما، خدمت به مردم خیلی ارزش و ثواب دارد.خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به پرتاب موشک ماهواره بر و سر و صداهای دشمن در این باره گفت: در زمان شاه دشمن می گفت کشور امن است اما این سکوت گورستانی بود و می خواستند که جوانان رشد نکنند تا این چنین کشورهای اسلامی را زیردست خود نگه دارند و فرهنگ و ثروت آنها را بگیرند، اما امام خمینی چنین تحولی ایجاد کرد تا جوانان در این کشور رشد کنند.

 آیت الله امامی کاشانی با اشاره به اینکه داشتن مقام در این کشور افتخار است خاطرنشان کرد: مقام ریاست جمهوری افتخار است، مقام ریاست مجلس افتخار است و این فخر برای این است که کشور جمهوری اسلامی مردمی چنین فداکار، بیدار، ایثارگر و با بصیرت دارد که فضا را می شناسد و با آن حماسه پر شور سر صندوق ها جمع می شود به همین علت کار کردن در این کشور افتخار است و ارزش دارد.

 خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به سخنان رهبری در مراسم تنفیذ که فرمودند با توکل بر خدا مشکلات مردم را حل کنید، گفت: ایران کشوری است که در آن اگر مقامی داشته باشید باید خدا را شکر کنید زیرا خدمت به این مردم ارزش دارد. 

او  افزود: اگر نور توکل در انسان به ویژه مدیران باشد، مشکلات را حل می کند، با ناملایمات هم جلو می رود و در برخورد با دشمن شجاعانه رفتار می کند.

خطیب نماز جمعه تهران با طرح این پرسش که چرا کار کردن برای نظام جمهوری اسلامی فخر است و چرا ریاست جمهوری و کمک به مردم ارزش دارد، گفت: پاسخ این سؤال ها در روایات آمده و به آن اشاره شده است که به نظر می رسد با توجه به اوضاع منطقه و کشتار در شام، در آخرالزمان قرار داریم  و چنین اوضاعی زمینه ظهور امام زمان است و به گفته روایات که ائمه گفته اند، دولت ما در فارسی زبانان است با آنها باشید و این قوم را گرامی بدارید.

او افزود: به همین جهت کشور ما کشور امام زمان (عج) و مورد توجه ائمه بوده است، بنابراین خدمت در این کشور برای تمام مسؤولان عبادت است.

نقش امام هشتم در ترویج تمدن اسلامی و فرهنگ تشیع بی بدیل است

 امام جمعه موقت تهران نقش امام هشتم (ع) را در ترویج و شناساندن تمدن اسلامی و فرهنگ تشیع بی بدیل خواند.

آیت الله محمد امامی کاشانی در خطبه نخست نماز جمعه با تبریک ولادت با سعادت امام هشتم(ع) گفت: توکل به خداوند و سپردن امور به او و رسیدن به مقام رضا موجب رشد و تعالی انسان می شود. 

او با بیان اینکه امام علی بن موسی الرضا (ع) دارای مقام رضا بود، افزود: امام با توکل به خدا در شرایطی ولایت عهدی را پذیرفت که نقشی در حکومت نداشته باشد ولی از این فرصت برای تبیین و معرفی فرهنگ اسلام به ویژه تشیع بهره برد.

 امامی کاشانی با اشاره به نشست های علمی امام هشتم (ع) با علمای بزرگ سایر ادیان جلسه های علمی گفت: امام از این فرصت استفاده کرد و توانست با استدلال های علمی خود آنان را به زانو درآورد که چنین سیاستی ناشی از توکل به خداوند و جلب رضای او بود. 

او  افزود: هر چند امام صادق (ع) نیز در تبیین دین و نشر معارف تشیع نقش بسزایی دارد، ولی امام هشتم نیز به مراتب اقدام های بی بدیلی در معرفی فرهنگ تشیع داشته است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۶°