آزادسازی جرود عرسال با حمایت ایران بوده است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:18 - سه‌شنبه 24 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۲۷۷۱
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۴
سید حسن نصرالله:
دبیرکل حزب الله گفت: پیروزی ما در عملیات آزادسازی جرود عرسال در برابر تروریسم به دلیل حمایت ایران بوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی درباره آزاد سازی عرسال گفت: صدها فرد مسلح بدون کمک سازمان ملل و دیگر طرف های بین المللی از مرزهای شرقی لبنان دور شدند.
 
سید حسن نصرالله افزود: بازگرداندن پیکر شهدا و آزادی اسرای دیگر را در دستور کار داریم و خود را در برابر خانواده آن‌ها مسئول می دانیم.
 
سید حسن نصرالله  گفت: از همکاری ارتش های لبنان و سوریه در عملیات آزادسازی ارتفاعات عرسال قدردانی می کنیم.

وی افزود: سازمان ملل هیچ نقشی در عملیات آزادسازی عرسال نداشت.
 
دولت سوریه همیشه به تعهدات خود در نقل و انتقالات کاروان‌ها و توافقات بر سر خروج عناصر مسلح از مناطق توافق شده پایبنده بوده است.
 
وی افزود: اگر دولت خوب باشد بهترین ارتش را داریم. ما نباید به خارج اتکا داشته باشیم. حاکمیت و دولت و سرزمین و مردم مهم است. انشاالله اجر  کسانی که زحمت کشیده اند با خداست.
 
دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه گفت: ارتش لبنان در خاک لبنان با داعش مبارزه خواهد کرد.
 
وی افزود: حزب الله در داخل خاک لبنان در خدمت ارتش است و آماده همکاری با دولت است.
اگر دولت نیازی دارد حزب الله در تامین نیاز کمک خواهد کرد. در کنار دولت خواهیم بود و می خواهیم که این جنگ با اتحاد برگزار شود تا پیروزی قاطع با کمترین  هزینه حاصل شود.
 
وی گفت: دست حزب الله برای همکاری باز است. در جبهه سوریه نیز علیه داعش فراگیرتر خواهد شد و ارتش حزب الله در جبهه سوریه حضور خواهد داشت.
 
نصرالله افزود: در مرزهای سوریه جنگ شدیدتری با داعش شکل خواهد گرفت و حزب الله در آنجا حضور خواهد داشت. اگر رهبران سیاسی در لبنان خوب عمل کنند لازم به حضور ارتش لبنان در سوریه نیست چون حزب الله حضور کامل دارد. در بخش جبهه داخلی لبنان ارتش لبنان نبرد خواهد کرد و انتظار داریم علیه ارتش لبنان عملیات انجام  نگیرد.
 
وی تاکید کرد: داعش ممکن است از عملیات انتحاری استفاده کند و جنگ سنگین باشد اما پیروزی از آن لبنان است.
 
پایان داعش به نفع سوریه و لبنان خواهد بود بنابراین جبهه واحد خواهد بود. ما ارتش سوریه و لبنان آماده نبرد هستیم و آماده پایان دادن به داعش هستیم.
 
وی گفت: درباره نیرو و سلاح صحبت نمی کنیم بلکه از مردم صحبت می کنیم که با همکاری هم خواهیم توانست داعش را نابود کنیم. داعش در مرزهای سوریه و لبنان حضور دارد و باید تصمیم قاطع بگیریم تا داعش نابود شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۶°