نبض/ امکانات پیشرفته درمان سکته قلبی و مغزی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:18 - يکشنبه 29 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۲۷۷۸
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۶
دبیر کمیته علمی مدیریت درمان سکته مغزی گفت: سکته مغزی دو دهه است که درمان پذیر شده است چون با کمک امکانات و داروهای ضد لخته ای توانسته ایم لخته را از مغز خارج کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر مهرپور دبیر کمتیه علمی مدیریت درمان سکته مغزی دیگر مهمان برنامه گفت: در هر دقیقه دو میلیون سلول مغزی از بین می رود و برای ما هر دقیقه زود رساندن به مراکز درمانی مهم است.
 
وی افزود: سکته مغزی دو د هه ای است که درمان پذیر شده است چون توانسته ایم لخته خون را برطرف کنیم. همزمان داروهای ضد لخته ای وجود دارد و هم اینکه درمان های آنژوپلاستی است که با آنژیو گرافی لخته را می توان خارج کرد. 
 
دکتر عبدی دبیر کمیته علمی مدیریت درمان سکته قلبی گفت: شایعترین علت مرگ و میر به علت بیماری های قلبی و عروقی است که در کشور ما نیز نیمی از مرگ و میر ها بعلت بیماری های قلبی و عروقی است. 
 
وی افزود: اگر در زمان سریع امکان برقراری جریان خون نباشد، بافت قلب از بین می رود. قلب امکان بازسازی ندارد.
 
دکتر عبدی در ادامه افزود: در فاز ابتدایی وقتی رگ قلب بسته می شود بیمار باید سریع خود را به مراکز درمانی برساند. اگر در دقایق اولیه بیمار به مرازک درمانی برسد علائم حیاتی بر می گردد
 
 دکتر پورمند در ارتباط تلفنی گفت: هرکدام از سلول های قلب و مغز به تنهایی مهم هستند چون در صورت صدمه هرکدام از این سلول ها شخص را سالیان سال با مشکلات جسمی مواجه خواهد کرد.
 
وی افزود: وقتی خون رسانی به صورت آنی به قلب نمی رسد بخش از سلول های عضله قلب از بین می رود. اگر بالن بزاریم و محل را باز کنیم جریان خون برقرار می شود و این کار برای این است که عضله قلب کارش را از سر بگیرد و جریان خون برقرار شود.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۷°