همگرایی لازمه حل بحران های تروریستی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:16 - دوشنبه 23 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۲۸۲۱
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۱
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بروز بحران های تروریستی در عرصه منطقه و بین الملل گفت: حل این بحران ها نیازمند همگرایی واقعی کشورهاست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (شنبه، 14 مرداد) با کارل هاینس کیف، نایب رئیس مجلس اتریش دیدار و گفتگو کرد.
آقای لاریجانی در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی و سازنده ایران و اتریش گفت: حضور هیئت پارلمانی اتریش در مراسم تحلیف رئیس جمهور نشان دهنده دوستی دو کشور است البته با توجه به روابط ایران و اتریش در 5 قرن گذشته این سطح  از همکاری ها و تعاملات قابل انتظار است، از طرف دیگر لازم می دانم که از نقش سازنده اتریش در مسیر مذاکرات هسته ای تشکر کنم.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تقدیر از رویکرد دولت اتریش در گسترش همکاری های بانکی میان دو کشور افزود: این روند به تقویت و ارتقای همکاری های اقتصادی و تجاری بین دو کشور منجر می شود البته در شرایط کنونی برخی کشورهای اروپایی نیز در این عرصه فعال شده اند، حال عده ای در این مسیر مشکل ایجاد کرده اند و هنوز هم این رویکرد را ادامه می دهند اما قطعا جمهوری اسلامی برای هر شرایطی برنامه ریزی کرده است.
وی با اشاره به بحران های امنیتی و تروریستی در منطقه تصریح کرد: قطعا در شرایط کنونی تمام کشورها باید به صورت داهیانه عمل کنند و برای حل این معضل باید یک همگرایی واقعی ایجاد شود از این رو این مسائل نشان می دهد که کشورهای عضو گروه 1+5 باید ملتزم به توافق هسته ای باشند و دست از کارهای آزاردهنده بردارند.
وی با بیان اینکه نقش کشور اتریش در اتحادیه اروپا برجسته و مهم است، گفت: جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی و نقش آفرینی کشورهایی مانند اتریش است.

تقدیر از عملکرد مسئولانه ایران در اجرای توافق هسته ای
کارل هاینس کیف، نایب رئیس مجلس اتریش هم در این دیدار با اشاره به روابط مستحکم و تاریخی دو کشور ایران و اتریش گفت: همواره تلاش کرده ایم تا روابط دو کشور افزایش یابد و خوشبختانه در حال حاضر تعاملات در سطح قابل قبولی است.
وی با تقدیر از رویکرد جمهوری اسلامی ایران در مسیر مذاکرات هسته ای گفت: ایران در این مسیر به صورت مصرانه برای کسب نتیجه تلاش کرد و امروز نیز توافق هسته ای را با آرامش و بدون تاثیرپذیری از اخلالگران گام به گام اجرا کرده است.
کارل هاینس کیف ادامه داد: رویکرد و عملکرد ایران در مسیر توافق هسته ای به دنیا نشان داد که می توان یک توافق واقعی را عملیاتی کرد و رویکرد جمهوری اسلامی در اجرای توافق یک پاسخ خوب به منتقدان این مسئله بود.
وی با اشاره به بحران های تروریستی در منطقه و عرصه بین الملل گفت: این بحران ها نشأت گرفته از سیاست برخی کشورهاست که با استفاده از یک روش پست از تروریسم استفاده ابزاری می کنند.
نایب رئیس مجلس اتریش با اشاره به روند مثبت تعاملات و روابط ایران و اتریش در چند سال اخیر افزود: خوشبختانه سطح تعاملات در حال ارتقا و افزایش است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°