ورود مهمانان مراسم تحلیف به صحن مجلس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:23 - دوشنبه 23 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۲۸۳۷
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۵
سران کشورها و مقامات سیاسی دعوت شده به مراسم تحلیف رئیس جمهور وارد صحن مجلس شورای اسلامی شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دوازدهمین مراسم تحلیف رئیس جمهوری اسلامی ایران با حضور مقامات لشگری و کشوری و نیز نمایندگان 96 کشور و نهاد بین المللی در صحن مجلس شورای اسلامی برگزار می شود.
ورود مهمانان مراسم تحلیف به صحن مجلس 
ورود مهمانان مراسم تحلیف به صحن مجلس 
 
حجت الاسلام و المسلمین روحانی که در انتخابات 29 اردیبهشت ماه 96 دومین بار اکثریت آرا رای دهندگان کشورمان را کسب کرد، امروز برای دومین بار به عنوان رئیس جمهور سوگند یاد می کند.
در مراسم تحلیف 8 رئیس جمهوری و 19 رئیس مجلس، 9 معاون رئیس جمهور و نخست وزیر، 7 معاون رئیس مجلس، 11 وزیر امور خارجه، 35 فرستاده ویژه، 12 معاون وزیر خارجه، 6 رئیس گروه دوستی - پارلمانی و 2 رییس کمیسیون سیاست خارجی حضور می یابند.
 
در این مراسم پس از قرائت قران و پخش سرود جمهوری اسلامی، علی لاریجانی رئیس مجلس و صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه سخنرانی می کنند و سپس حجت الاسلام و المسلمین روحانی به عنوان رئیس دوازدهمین دولت و هفتمین رئیس جمهور در پیشگاه قرآن کریم برای پاسداری از اسلام و قانون اساسی سوگند یاد می کند.
رئیس جمهوری سوگند یاد خواهد کرد که پاسدار مذهب‏ رسمی‏ و نظام‏ جمهوری‏ اسلامی‏ و قانون‏ اساسی‏ کشور باشد‏ و همه‏ استعداد و صلاحیت‏ خویش‏ را در راه‏ ایفای‏ مسوولیت‌هایی‏ که‏ برعهده‏ گرفته‏‌ به‏ کار گیرد‏ و خود را وقف‏ خدمت‏ به‏ مردم‏ و اعتلای‏ کشور، ترویج‏ دین‏ و اخلاق‏، پشتیبانی‏ از حق‏ و گسترش‏ عدالت‏ سازم‏ و از هرگونه‏ خودکامگی‏ بپرهیزد‏ و از آزادی‏ و حرمت‏ اشخاص‏ و حقوقی‏ که‏ قانون‏ اساسی‏ برای‏ ملت‏ شناخته‏ است‏، حمایت‏ کند.
روحانی همچنین عصر امروز سوگند یاد خواهد کرد که در حراست‏ از مرزها و استقلال‏ سیاسی‏ و اقتصادی‏ و فرهنگی‏ کشور از هیچ‏ اقدامی‏ دریغ نورزم‏ و با استعانت‏ از خداوند و پیروی‏ از پیامبر اسلام‏ و ائمه‏ اطهار علیهم‏ السلام‏ قدرتی‏ را که‏ ملت‏ به‏ عنوان‏ امانتی‏ مقدس‏ به‏ من‏ سپرده‏ است‏ همچون‏ امینی‏ پارسا و فداکار نگاهدار باشمد و آن‏ را به‏ منتخب‏ ملت‏ پس‏ از خود بسپارد‏.
رییس جمهوری پس از ادای سوگند، متن آن را در حضور رییس قوه قضاییه و اعضای شورای نگهبان امضا می کند و متن سوگند به آیت الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان تحویل داده می شود.
 
ورود مهمانان مراسم تحلیف به صحن مجلس
برچسب ها: تحلیف
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°