اظهارات سران قوا در نشست خبری بعد از تحلیف
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:41 - سه‌شنبه 21 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۱۲۸۷۳
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۸
رئیس دولت دوازدهم گفت: در چهار سال گذشته خودکفایی ای که در بخش کشاورزی و نفت و گاز به دست آوردیم موجب شد که امروز در گازوئیل، بنزین و گندم دیگر وارد کننده نیستیم و در محصولات دیگر کشاورزی، قدم های خوبی برداشتیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، آقای روحانی پس از پایان مراسم تحلیف در نشست خبری با حضور قوای قضاییه و مقننه  افزود: امروز در زمینه حمل و نقل و ارتباط با استان های مختلف و حتی کشورهای مجاور شرایط بهتری داریم.
رئیس جمهور با بیان این که امیدواریم در دولت دوازدهم هم بتوانیم وعده هایی را که به مردم داده ایم اجرایی و عملیاتی کنیم، گفت: به ویژه امیدواریم در زمینه معیشت مردم و رشد اقتصادی که مهمترین مسئله ما در آن تولید و اشتغال جوانان است، شاهد توفیق باشیم و بتوانیم در پایان چهار سال شاهد پایان یافتن فقر مطلق در جامعه باشیم و نابرابری ها را کاهش دهیم.
روحانی افزود: امیدواریم در چهار سال آینده در زمینه سیاست داخلی شاهد اجرای سند حقوق شهروندی در جامعه باشیم و مردم ما حقوقی را که در قانون اساسی برای آنها مقرر شده بیشتر احساس کنند و شرایط بهتری در زندگی داشته باشند.
رئیس جمهور گفت: همچنین امیدواریم در این مدت شاهد انسجام و وحدت بیشتری در جامعه میان گروه های سیاسی، اقوام مختلف ایرانی و شاهد عدالت در سراسر کشور باشیم  و مردم همواره با نشاط تر و امیدوارتر  به آینده باشند.
روحانی افزود: منطقه ما منطقه ای بی ثبات و ناامن است از این رو تلاش دولت دوازدهم در کنار کشورهای منطقه برای ایجاد ثبات بیشتر در منطقه خواهد بود.
رئیس جمهور با بیان اینکه امروز شاهد ضربه های کاری بر پیکره تروریست ها در منطقه بودیم، گفت: شاهد کم شدن بی ثباتی ها در منطقه بودیم از اینرو امیدواریم در چهار سال آینده شاهد ثبات بیشتر در منطقه، روابط مستحکم تر با همسایگان و پایان یافتن برخی اختلافات، جنگ ها و مسائلی  که در منطقه داریم باشیم و بتوانیم روابطمان را با همه کشورهای دوستمان در سراسر جهان بر مبنای منافع مشترکمان توسعه دهیم.
روحانی افزود: امیدواریم با اقدامات چهار سال آینده دولت، مردم بتوانند با نشاط و معنویت بیشتر و وحدت و برادری بیشتر در مسیر سربلندی کشور عزیزشان ایران گام بردارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست خبری پس از مراسم تحلیف رئیس جمهور، با اشاره به حضور نمایندگانی از امریکای لاتین، اروپا، کشورهای اسلامی، کشورهای منطقه و قدرت های مهم جهان در این مراسم گفت: حضور مسئولانی از بسیاری از کشورهای جهان در سطوح بالا پیام بسیار معناداری داشت.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، آقای لاریجانی افزود: اولین پیام این حضور آن هم در سطوح بالا احترام به ملت ایران بود که با رای بالای خود در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند و امروز دنیا با این حضور به مردم ایران ادای احترام کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی پیام دوم حضور مقامات کشورها در مراسم تحلیف رئیس جمهور را احترام به نظام مردم سالاری دینی دانست و گفت: این حضور پشتوانه ای برای نظام ماست که ملت ها و کشورها با تفکرات گوناگون در مراسم تحلیف رئیس جمهورش شرکت می کنند.
آقای لاریجانی سومین پیام این حضور را پشتوانه ای برای دولت آینده دانست و افزود: این حضور علاقه مندی کشورهای مختلف برای همکاری با کشور ما و دولت آینده را نشان می دهد و فرصت بسیار خوبی برای کشور و دولت فراهم شده است تا از ظرفیت های موجود در راستای آبادانی و رفع مشکلات کشور استفاده کند.
وی اضافه کرد: عزم دولت برای رفع مشکلات و آبادانی کشور جدی است و مجلس شورای اسلامی وظیفه خود می داند در این راه با دولت همکاری کند و امیدواریم این همکاری ها شکوفایی برای کشور فراهم آورد.

رئيس قوه قضاييه مهم ترين مسئله كشور را مسئله معيشت و بيكاري دانست.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري صدا و سيما؛ آيت الله آملي لاريجاني در حاشيه مراسم تحليف رئيس جمهور در جمع خبرنگاران افزود: امروز بعد از مراسم تنفيذ و تحليف فضاي سياسي كشور وارد مراحل جديدي شده است اميدواريم طريقي كه امروز براي رئيس جمهور محترم گشوده شد يك فضاي جديد براي تلاش و همت مضاعف براي حل مشكلات كشور به خصوص مسائل معيشتي مردم و برطرف كردن مشكل بيكاري و تلاش براي حل مسائل و مشكلات اشتغال و اقتصادي كشور باشد.
وي گفت: اميدواريم هر دو قوه ديگر يعني مقننه و قضاييه كمال همكاري را با دولت محترم داشته باشند و ان شاءالله رئيس جمهور نيز هر چه زودتر دولت جديد را معرفي كند تا مستقر شوند و بتوانند براي چالش ها راه حل پيدا كنند.
رئيس قوه قضاييه افزود: امروز مهم ترين مسئله كشور مسئله معيشت مردم  و مشكل بيكاري است و همانطور كه رئيس جمهور محترم نيز در صحبت هاي خود به آن اشاره كردند اميدواريم با تلاش مضاعف و با تلاش همه آحاد مردم، اين مشكلات حل شود.
آيت الله آملي لاريجاني گفت: استعدادهايي در كشور وجود دارد كه بايد اين توانايي ها و سرمايه هاي مادي و اجتماعي به كار گرفته شوند و با اتكا به اين سرمايه ها مشكلات برطرف شود.
رئيس قوه قضاييه افزود: همچنين مسائل فرهنگي در كنار مباحث اقتصادي مسئله بسيار مهمي است، همانطور كه در سوگند رئيس جمهور نيز مطرح شد، مسئله ترويج اخلاق و دين جزو اين سوگند بود و جزو مسئوليت هاي كل حاكميت و دولت در قانون اساسي نيز مذكور است.
وي گفت: اميدواريم دولت جديد بيش از پيش به مسائل فرهنگي، مسئله ترويج اخلاق و ديانت در كشور اهتمام بورزد.
آيت الله آملي لاريجاني افزود: قوه قضاييه به سهم خود در اين مسئله همكاري خواهد كرد و همينطور در مسئله حل مشكلات اقتصادي و مسئله امنيت اقتصادي كه از مسائل مهم در اين جهت است نيز با دولت محترم همكاري خواهيم داشت.
رئيس قوه قضاييه گفت: مطمئنيم اگر قصدها خالص و همت ها مضاعف شود، حق تعالي به اين نيات خير و به اين اهتمام و تلاش ها  پاسخ خواهد داد.
آيت الله آملي لاريجاني افزود: ان شاءالله همه ما با وحدت و اتحاد و با تلاش و مجاهدت در راه او مي توانيم مشكلات را از سر راه برداريم و اميدواريم وضعيت بهتري را در اين فضا براي ملت شريف رقم بزنيم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۹°