شرط نوشتن عبارت «تازه» در فرآورده های غذایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:25 - پنجشنبه 26 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۲۹۸۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۹
معاون اداره كل نظارت بر فراورده هاي غذايي سازمان غذا و دارو گفت: نوشتن عبارت" تازه" در فراورده غذايي مشروط است و هيچ توليد كننده اي حق ندارد خارج از ضوابط، عنوان يا مطلبي را به مفهوم فرآورده اش اضافه كند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سميره صباح با بيان اينكه عبارت "تازه" و به تعبيري feresh از جمله اظهارات توصيفي رايج برحسب مواد غذايي به حساب مي آيد كه به توصيف حالت يا فرآوري انجام شده بر روي مواد غذايي دلالت دارد افزود: نوشتن اين عبارت بر روي مواد غذايي فقط زماني امكان پذير است كه بر روي آن محصول فرآيند حرارتي، انجماد يا هر شكلي از نگهداري ماده غذايي انجام نشده باشد.
 
صباح با تأكيد بر اينكه براي "بيان طعم فرآورده" و "نام تجاري فرآورده" نمي توان از واژه تازه استفاده كرد گفت:  مواد غذايي تازه بسته بندي شده و افزودن واكس و پوشش ها با درجه غذايي براساس ضوابط و معيارهاي موجود، موارد استفاده از اين عبارت است.
 
او افزود: به كارگيري محلول شستشوي كلر ملايم يا اسيد ملايم در حين توليد و پرتودهي ماده غذايي خام، حداكثر KGI مواردي هستند كه بر روي برچسب مواد غذايي شان مي توان از عبارت "تازه" استفاده كرد.
 
صباح گفت: استاندارد ملي ايران به شماره 6629 كه به موضوع ويژگي و آزمون پنير تازه مي پردازد، پنير تازه پاستوريزه را اين قاعده مستثني كرده است.
 
او افزود: هيچ توليد كننده اي حق ندارد خارج از ضوابط عنوان يا مطلبي را به مفهوم فرآورده اش اضافه كند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°