قدردانی سوریه از حمایت های گسترده ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:44 - يکشنبه 22 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۲۹۹۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۴
نخست وزیر سوریه از حمایت های گسترده ایران از مردم و دولت سوریه قدردانی کرد و گفت: پیروزی های اخیر در سوریه به ایران نیز تعلق دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نخست وزیر سوریه که برای شرکت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری به تهران آمده، ضمن قدردانی از حمایت های گسترده ایران از مردم و دولت سوریه، از آخرین تحولات سیاسی و میدانی این کشور گزارشی داد.
 
عماد خمیس تاکید کرد: دولت سوریه همواره با مخالفان غیر مسلح که به حفظ یکپارچگی کشور علاقه مند هستند به گفتگو پرداخته است.
 
نخست وزیر سوریه با بیان اینکه ایران و سوریه هر دو در یک سنگر ضد تروریسم هستند، افزود: پیروزی های اخیر سوریه در برابر تروریست ها به ایران نیز تعلق دارد چرا که سوریه این دستاوردها را مدیون حمایت های بی دریغ ایران است. 
 
شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در دیدار نخست وزیر سوریه، نسل کشی آمریکا در رقه و استفاده از سلاح های ممنوعه را محکوم  کرد و آن را مصداقی بارز از نقض حقوق بشر و نبود پایبندی به موازین انسانی دانست. 
 
معاون اول رئیس جمهور هم در دیدار با نخست وزیر سوریه گفت: ایران همواره از دولت قانونی سوریه حمایت می کند و در کنار مردم این کشور خواهد ماند.
 
جهانگیری در دیدار « عماد خمیس » تاکید کرد: کسانی که در دنیا مدعی مبارزه با تروریسم هستند، ابتدا باید با تفکری که از تروریسم حمایت می کند مبارزه کنند.
 
جهانگیری افزود: دیدگاه ایران همچنان این است که بحران سوریه باید از طریق سیاسی حل و فصل شود.
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۶°