وحدت کشورهای مسلمان از واجبات امروز جهان اسلام
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:08 - پنجشنبه 26 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۲۹۹۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۴
آیت الله آملی لاریجانی در دیدار ربانی تاکید کرد:
رئیس قوه قضائیه گفت: یکی از واجبات امروز جهان اسلام نزدیک شدن دیدگاه های کشورهای مسلمان است خصوصا کشورهایی که پیشینه فرهنگی قوی دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آیت الله صادق آملی لاریجانی در دیدار رئیس مجلس سنای پاکستان با اشاره به مشترکات فرهنگی میان ایران و پاکستان افزود: شخصیتی متفکر مانند اقبال به لحاظ فرهنگی، فکری و شخصیتی برای ما دوست داشتنی است و متفکر ارجمندی است که فکر می کنم برای پاکستان هم متفکران ایرانی خصوصا آنها که اقبال به او اشاره کرده است قابل استفاده باشد. 
 
رئیس قوه قضائیه گفت: در جهان اسلام خصوصا از ناحیه امریکایی ها و صهیونیست ها توطئه ای برای جداکردن امت اسلامی از هم صورت می گیرد و به دنبال جابجا کردن مساله اصلی جهان اسلام با مسائل فرعی هستند برای مثال می خواهند موضوع مقاومت در برابر صهیونیست ها و مساله فلسطین را با مسائلی دیگر در جهان اسلام جایگزین کنند. 
 
آیت الله آملی لاریجانی افزود: امروز داعش نمونه بارز تروریسم در جهان است و امریکایی ها و صهیونیست ها با کمک کردن به پدیدآمدن داعش چند منظور را دنبال می کردند که یکی از اهداف آنها این بود که نیروهای مسلمان را درگیر کنند تا از مساله صهیونیست ها در منطقه غافل شوند.
 
رئیس دستگاه قضا گفت: هدف دیگر آنها از پدید آمدن داعش این بود که جلوه بدی از اسلام نشان دهند و دین عقلانی و رحمانی اسلام را به منظره ای کریه و خشن از اسلام تبدیل کردند. 
 
آیت الله آملی لاریجانی گفت: حتما پشت این منظره کریه صهیونیست ها هستند و نیت شان این است که توسعه اسلام در کشورها جلوگیری شود. 
 
رئیس مجلس سنای پاکستان: مسلمانان باید اختلافات را کنار بگذارند 
 رئیس مجلس سنای پاکستان هم گفت: دو کشور ایران و پاکستان به لحاظ فرهنگی بسیار به هم نزدیکند و روابط طولانی تاریخی دارند و طی سالیان دراز، این روابط فرهنگی و دینی میان مردم دو کشور مستحکم شده است و اکنون تبدیل به رابطه سیاسی عملی می شود. 
 
رضا ربانی افزود: هر دو کشور در سال های طولانی شباهت های زیادی بر رویکردهای بین المللی شان داشته اند.  
 
وی خطاب به رئیس قوه قضائیه گفت: شما با توجه به پستی که دارید می توانید به راحتی درک کنید که چگونه حقوق مسلمانان و مظلومان دنیا به واسطه استعمارگران ضایع شده است و فرقی نمی کند این حقوق مربوط به حقوق مردم فلسطین باشد یا حقوق مردم کشمیر یا یمن. 
 
ربانی افزود: مسلمانان و رهبران مسلمان باید اختلافات را کنار بگذارند و امت واحده اسلامی و متحد تشکیل دهند چرا که توسعه ای بین المللی از سوی امریکا و دیگر کشورهای امپریالیستی در حال وقوع است تا میان کشورهای اسلامی تفرقه بیندازد. 
 
رئیس مجلس سنای پاکستان گفت: ما باید از تجارب همدیگر استفاده و در حوزه مسائل قضایی با اینکه تفاوت های اساسی میان نظام های دو کشور وجود دارد نیز می توانیم از تجربیات هم استفاده کنیم و دادگاه فدرال شریعت پاکستان می تواند از ایران کسب تجربه کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°