گفتگوی 18:30/ آمار رو به رشد رضایتمندی از خدمات پس از فروش
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:27 - پنجشنبه 26 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۳۰۰۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۴
آمارها از رشد رضایتمندی مشتریان از خدمات پس از فروش حکایت دارد بطوری که این میزان در شاخصه رفع ایرادات از 75 و نیم در سال 94 به 79 درصد در حال حاضر رسیده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سعید تاجیک معاون شرکت بازرسی و کیفیت استاندارد ایران با بیان اینکه خدمات پس از فروش به سه بخش تقسیم می شوند گفت: این سه عامل عبارتند از کیفیت، سرعت و هزینه خدمات که از این بین خدمات پس از فروش از همه مهمتر است.

گفتگوی 18:30/ آمار رو به رشد رضایتمندی مشتریان از خدمات پس از فروش 

او در ادامه افزود: شاخصه اصلی همان رضایتمندی مشتریان است که آمارها در سال 95 شاخص کلی انطباق با حقوق مصرف کنندگان با رشد 10 درصدی به عدد 65/6 درصد رضایتمندی را نشان داد.

او افزود: هیوندا، کیا و چند شرکت دیگر از انطباق بالاتری با رضایتمندی مشتریان برخوردار است و سایر شرکت های خودروسازی در رده های پایین تری قرار گرفته اند.

تاجیک با بیان اینکه در حال حاضر هیچ یک از شرکت های خودرو سازی به انطباق 100 درصدی از رضایتمندی مشتریان دست نیافته اند افزود: آنچه اهمیت دارد این است که شرکت های فوق الذکر خودروسازی توانسته اند رضایت مشتریان را جلب کنند اما رسیدن به انطباق 100 درصدی برای هیچ یک از شرکت های خودروسازی تاکنون محقق نشده است.

او در ادامه گفت: رفع ایراد یکی از شاخصه های اصلی برای رضایتمندی مشتریان به حساب می آید بطوری که این میزان در سال 94 عدد 75 و نیم درصد بود و در حال حاضر این عدد به 79 درصد رسیده که این بدان معناست که 79 درصد از مشتریان در نخستین مراجعه مشکل شان حل و فصل می شود.

او با ارائه دسته بندی از بیشترین نارضایتی مردم در سه دسته گفت: کمبود قطعات یدکی، عدم رفع عیب و کمبود نمایندگی ها و پرداخت هزینه های اضافه در دوران گارانتی از جمله موارد نارضایتی مصرف کنندگان به حساب می آید.

او افزود: در آئین نامه حمایت از حقوق مصرف کنندگان مواردی که شامل گارانتی می شود بطور شفاف اعلام شد، بخشی از هزینه ها روی دوش مردم است و برخی دیگر نیز بر عهده شرکت های ارائه دهنده خدمات است که در حال حاضر میزان اعتراض ها به 2.5 درصد کاهش یافته است.

گفتگوی 18:30/ آمار رو به رشد رضایتمندی مشتریان از خدمات پس از فروش

قناتی مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه مهمان تلفنی برنامه با بیان اینکه رعایت قانون، الزامی 100 درصدی برای همه شرکت های پس از فروش ایجاد می کند گفت: با عمل به قانون میزان انطباق با رضایتمندی مشتریان سال به سال بیشتر می شود.

او افزود: آمار رضایتمندی ها روند مثبت و رو به رشدی را نشان می دهد اما باید تلاش کرد تا به رضایت 100 درصدی دست یابیم.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°