ولایتی: عربستان نمي تواند تا ابد يمن را بمباران کند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:18 - جمعه 03 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۱۳۰۲۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۵
رئيس مرکز تحقيقات استراتژيک مجمع تشخيص مصلحت نظام از اين که سازمان های بين المللی به وظايف خود در مساله يمن عمل نمی کنند، ابراز تاسف کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
«علي اکبر ولايتي» در حاشيه ديدار با «جوناس برينگ ليسبرگ» معاون وزير امور خارجه دانمارک در جمع خبرنگاران ابراز اطمينان کرد :مقاومت مردم يمن نتيجه خواهد داد و اميدوارم جامعه جهانی در مورد بحران يمن به خودش بيايد.
 
رئيس مرکز تحقيقات استراتژيک مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به مصائبی که مردم يمن دارند، گفت: آنان محاصره هستند و دچار کمبود دارويی و غذايی و تحت بمباران شبانه روزی عربستان سعودی بدون هيچ دليل قانع کننده ای قرار دارند.
 
ولايتی همچنين در پاسخ به سوالی مبنی بر اينکه اگر از طرف عربستان نسبت به حجاج ايرانی تخطی صورت گيرد واکنش ايران چه خواهد بود؟ گفت: ما بسيار اميدواريم و از اين موضوع قويا دفاع می کنيم که حجاج ما در امنيت کامل بوده و احترام آنها محفوظ باشد تا بتوانند اعمال خود را محترمانه و بدون هر گونه فشاری انجام دهند.
 
رئيس مرکز تحقيقات استراتژيک مجمع تشخيص مصلحت نظام  گفت: بدون ترديد در توافق صورت گرفته بين ايران و عربستان سلامت، امنيت و احترام حجاج ما جزو شروط اصلی ما بوده است. اين وظيفه سنگين اسلامی حکومتی است که توليت حرمين شريفين را بر عهده دارد.
 
ولايتی با تاکيد بر اينکه حفظ امنيت حرمين شريفين و حجاج جزو وظايف اصلی عربستان است، تاکید کرد: تا جايي که من اطلاع دارم، تا به حال مشکلی پيش نيامده است.
 
رئيس مرکز تحقيقات استراتژيک مجمع تشخيص مصلحت نظام افزود: ايران نشان داده که نسبت به مساله امنيت حجاج خود خيلي حساس است و اميدواريم که عربستان سعودی هم نسبت به مسئوليت هايی که دارد حساس تر باشد و در رابطه با سياست هايی که اتخاذ می کند به خصوص در مورد برخی دخالت هايی که در بعضی کشورهای عربی مثل يمن می کند، بازنگری کند.
 
ولايتی همچنين مذاکره خود با معاون وزير امور خارجه دانمارک را خوب توصيف کرد و افزود: رابطه ما نيز بسيار قديمی و مثبت است و در بين کشورهای اروپايی مواضع دانمارک نسبتا خوب است و نگاه آنها به منطقه غرب آسيا و شمال آفريقا بسيار مايل به تبادلات اطلاعات و همکاري با ايران است و در بيشتر موارد اشتراک ديدگاه داريم.
 
رئيس مرکز تحقيقات استراتژيک مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: طرف دانمارکی هم بر حفظ تماميت ارضی کشورهای منطقه به خصوص يمن، سوريه و عراق و همچنين حل و فصل سياسی بحران های منطقه تاکيد داشت.
 
ولايتی از سفر وزير خارجه دانمارک در نوامبر آينده (آبان ماه) به ايران خبر داد و گفت: اين رفت و آمد ها نشانه خوبی از توسعه روابط ميان دو کشور است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۱°