بیمارستان مدینه تحویل حج و زیارت ایران شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:21 - شنبه 28 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۳۰۳۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۳
بیمارستان مدینه به مرکز پزشکی حج و زیارت ایران تحویل شد و از فردا به زائران خدمات پزشکی ارائه می دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، معاون حج و زیارت مرکز پزشکی هلال احمر ایران گفت: به لطف خدا و با پیگیری و حمایت های نماینده ولی فقیه در امور حج و سرپرست حجاج ایرانی، بیمارستان مدینه تحویل شد و از روز دوشنبه به زائران خدمات پزشکی ارائه می کند.

دکتر پیرحسین کولیوند روز یکشنبه افزود: این بیمارستان متشکل از بخش های مختلف آزمایشگاه، رادیولوژی، کلینیک های تخصصی و واحد مددکاری است.

وی افزود: فرایند آماده سازی از امروز آغاز شده و تا فردا صبح عملا این بیمارستان راه اندازی و آماده ارائه خدمات پزشکی به زائران ایرانی خواهد بود.

دکتر کولیوند با بیان اینکه گروه سعودی همکاری خیلی خوبی در این زمینه داشت و با حضور نمایندگان وزارت بهداشت و سایر وزارتخانه ها با نگاهی مثبت مطابق توافقات به عمل آمده اجازه راه اندازی بیمارستان در مدینه منوره صادر شد.

معاون حج و زیارت مرکز پزشکی هلال احمر ایران همچنین به ترخیص داروهای مورد نیاز زائران از گمرک فرودگاه جده اشاره کرد و گفت: داروهای مورد نیاز در مدینه امشب تحویل می شود و تا فردا صبح در اختیار واحدهای پزشکی قرار می گیرد و داروهای مورد نیاز در مکه نیز همزمان ارسال شده است.

دکتر کولیوند با اشاره به اینکه تا امروز بیماری نگران کننده ای میان زائران ایرانی گزارش نشده است، گفت: یکی از زائران دچار مشکل قلبی شده بود که به یکی از بیمارستان های مدینه النبی منتقل و با عمل "آنژیو پلاستی" رگ قلب او باز شد و فردا مرخص می شود؛ یکی دیگر از زائران هم دچار شکستگی "فمور" (شکستگی ناحیه ران) شده بود که اقدمات اولیه برای عمل جراح او انجام شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۵°