نهمین جلسه دادگاه دو متهم پرونده نفتی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:46 - شنبه 28 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۳۰۵۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱
نهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات دو متهم پرونده نفتی در شعبه 28 دادگاه انقلاب آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در جلسه امروز "حمید فلاح هروی" متهم ردیف سوم پرونده نفتی بخش دیگری از دفاعیات خود را ارائه می کند.
در هشتمین جلسه دادگاه، متهم ردیف سوم پرونده نفتی بخشی از دفاعیاتش را در برابر اتهامات افساد فی الارض، اخلال در نظام اقتصادی کشور، مشارکت در پولشویی گسترده و بدهی یک میلیارد و 200 میلیون یورویی نفت ارائه کرد.
در جلسه دادگاه امروز وکلای متهمان، وکلای شرکت نفت، وکلای بانک مسکن و نمایندگان سازمان تامین اجتماعی حضور دارند.
براساس این گزارش، دادگاه های رسیدگی به اتهامات متهمان ردیف دوم و سوم پرونده نفتی که از 17 تیر امسال آغاز شده به ریاست قاضی مقیسه و در شعبه 28 دادگاه انقلاب ادامه دارد.
دادگاه های رسیدگی به پرونده نفتی سال 94 در 25 جلسه علنی و 1 جلسه غیر علنی با حضور بابک زنجانی متهم ردیف اول ، (مهدی شمس) و (حمید فلاح هروی) متهمان ردیف دوم و سوم پرونده نفتی به ریاست قاضی صلواتی و در شعبه 15 دادگاه انقلاب برگزار شد.
بابک زنجانی با حکم دادگاه انقلاب ، مفسد فی الارض شناخته و به اعدام، رد مال و جزای نقدی معادل یک چهارم مبلغ رد مال محکوم شد.
زنجانی از حدود 8 هزار میلیارد تومان بدهی خود به وزارت نفت، دو هزارمیلیارد تومان را از محل واگذاری اموال و شرکت‌هایش، تسویه کرده است؛ البته وزارت نفت مدعی است بدهی این متهم با احتساب ضرر و زیان به حدود 12هزار میلیارد تومان می‌رسد.
اوایل آذر 95 حکم اعدام بابک زنجانی در دیوان عالی کشور تایید شد و البته این حکم برای(مهدی شمس)و(حمیدفلاح هروی) دو متهم دیگر این پرونده نقض و به شعبه هم عرض ارجاع شد.
اواخر سال 95 نیز یکی دیگر از متهمان این پرونده فردی به نام(ع.ز.م) که گفته می‌شود نقشی کلیدی در ماجرای فروش نفت داشته، دستگیر و به کشور برگردانده شد.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۵°