حمایت از دانش آموزان دارای بیماری خاص
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:56 - يکشنبه 22 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۳۰۹۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۹
تفاهم نامه مشترکی بین وزارت بهداشت درمان و آموزش پ‍زشکی و وزارت آموزش و پرورش با موضوع ارائه خدمات آموزشی به دانش آموزان دارای بیماری های خاص و صعب العلاج امضا شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  این تفاهمنامه ها با حضور سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی و فخرالدین آشتیانی وزیر آموزش و پرورش به امضا رسید.
سید محمد هادی ایازی معاون اجتماعی وزارت بهداشت در مراسم امضا این تفاهم نامه گفت: این پنجمین تفاهم نامه در دولت یازدهم بین دو وزارتخانه است.
وی افزود: دانش آموزان دارای بیماری خاص جزو دغدغه های وزارت بهداشت و آموزش و پرورش هستند که امیدواریم با این تفاهم نامه به اولیای آنها کمک شود.
 
 نمی توانیم از صحت و سلامت دانش آموزان غافل باشیم
وزیر آموزش و پرورش هم گفت: آموزش و سلامت از اجزای پیشرفت کشورهاست و معتقدیم که اگر بخواهیم آموزش با کیفیتی را ارائه دهیم، نیازمند وجود دانش آموزان سالم هستیم و نمی توانیم از صحت و سلامت دانش آموزان غافل باشیم.
فخرالدین احمدی دانش آشتیانی  در مراسم امضای تفاهم نامه مشترک با وزیر بهداشت با موضوع ارائه خدمات آموزشی به دانش آموزان دارای بیماری های خاص و صعب العلاج افزود: مردم کشورهای دنیا دارای حقوق هایی هستند که دولت ها موظف به تامین آنها هستند از جمله حقوق های مردم حقوق شهروندی نظیر حق آموختن و سلامت است.
وی گفت: در تفاهم نامه ای که امروز امضا می شود، خدمات آموزشی به دانش آموزان دارای بیماری های خاص و صعب العلاج ارائه خواهد شد زیرا آنها به دلیل حضور در بیمارستان ها و مراکز درمانی، امکان حضور در مدرسه را ندارند.
وزیر آموزش و پرورش افزود: آمار دقیقی از تعداد دانش آموزان دارای بیماری خاص در کشور نداریم اما دانش آموزان و اولیای آنها، دغدغه آموزش دارند و زمانی که کودکی با بیماری خاص یا صعب العلاج روبرو است علاوه بر مشکلات بیماری، نگرانی ها و ناراحتی هایی را برای دانش آموز و اولیا در خصوص عقب ماندن وی از تحصیل به همراه دارد .
دانش آشتیانی با اشاره به بازدید خود از بیمارستان شیخ در مشهد گفت: در این بیمارستان مشاهده کردم که مسئولان بیمارستان و آموزش و پرورش با همکاری یکدیگر و به صورت رایگان و داوطلبانه، در محیط بیمارستان کلاس درسی را تشکیل داده بودند تا دانش آموزان در کنار معالجه و درمان خود، از فضای آموزشی و کلاس درس نیز بهره مند شوند و اولیای این دانش آموزان  بسیار خوشحال بودند که با ایجاد این بستر در بیمارستان، دغدغه آنها برطرف شده است.
 
 
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۶°