دهمین جلسه دادگاه دو متهم نفتی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:59 - يکشنبه 29 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۳۲۹۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۳
دهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات دو متهم پرونده نفتی در شعبه 28 دادگاه انقلاب آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ؛ در جلسه امروز "حمید فلاح هروی" متهم ردیف سوم پرونده نفتی بخش دیگری از دفاعیات خود را ارائه می کند.
در هشتمین و نهمین جلسه دادگاه، متهم ردیف سوم پرونده نفتی بخشی از دفاعیاتش را در برابر اتهامات افساد فی الارض، اخلال در نظام اقتصادی کشور، مشارکت در پولشویی گسترده و بدهی یک میلیارد و 200 میلیون یورویی نفت ارائه کرد.
در جلسه دادگاه امروز وکلای متهمان، وکلای شرکت نفت، وکلای بانک مسکن و نمایندگان سازمان تامین اجتماعی حضور دارند.
براساس این گزارش، دادگاه های رسیدگی به اتهامات متهمان ردیف دوم و سوم پرونده نفتی که از 17 تیر امسال آغاز شده به ریاست قاضی مقیسه و در شعبه 28 دادگاه انقلاب ادامه دارد.
دادگاه های رسیدگی به پرونده نفتی سال 94 در 25 جلسه علنی و 1 جلسه غیر علنی با حضور بابک زنجانی متهم ردیف اول ، (مهدی شمس) و (حمید فلاح هروی) متهمان ردیف دوم و سوم پرونده نفتی به ریاست قاضی صلواتی و در شعبه 15 دادگاه انقلاب برگزار شد.
بابک زنجانی با حکم دادگاه انقلاب ، مفسد فی الارض شناخته و به اعدام، رد مال و جزای نقدی معادل یک چهارم مبلغ رد مال محکوم شد.
زنجانی از حدود 8 هزار میلیارد تومان بدهی خود به وزارت نفت ، دو هزارمیلیارد تومان را از محل واگذاری اموال و شرکت‌هایش، تسویه کرده است؛ البته وزارت نفت مدعی است بدهی این متهم با احتساب ضرر و زیان به حدود 12هزار میلیارد تومان می‌رسد.
اوایل آذر 95 حکم اعدام بابک زنجانی در دیوان عالی کشور تایید شد و البته این حکم برای(مهدی شمس)و(حمیدفلاح هروی) دو متهم دیگر این پرونده نقض و به شعبه هم عرض ارجاع شد.
اواخر سال 95 نیز یکی دیگر از متهمان این پرونده فردی به نام(ع.ز.م) که گفته می‌شود نقشی کلیدی در ماجرای فروش نفت داشته، دستگیر و به کشور برگردانده شد.
برچسب ها: دادگاه ، متهم نفتی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۷°