جهانگیری: برای اجرای اقتصاد مقاومتی، اختیارات بیشتر می خواهیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:27 - چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۱۳۵۵۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰
معاون اول رئیس جمهور خواهان اختیارات بیشتر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای فراهم ساختن امنیت سرمایه گذاری شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اسحاق جهانگیری پس از نشست امروز هیئت دولت درباره کابینه پیشنهادی رئیس جمهور برای دولت دوازدهم، اظهار داشت: در این فهرست افراد جوانی حضور دارند که انرژی جوانی آنها می تواند به دولت در برنامه ها و تصمیمات متهورانه تر که به نیروی جوانی نیاز دارد، کمک کند.
معاون اول رئیس جمهور افزود: البته بسیاری از اعضای دولت جدید در حال حاضر نیز در دولت حضور دارند.
جهانگیری گفت: به نظر من کل دولت، دولت کارآمدی خواهد بود که برای مقابله با چالش ها و عمل به وعده های رئیس جمهور می تواند کار جدی انجام دهد.
* به اندازه توقعات، اختیار می خواهیم
معاون اول رئیس جمهور در پاسخ به سوالی درباره تقاضای افزایش اختیارات برای اجرای اقتصاد مقاومتی، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی توقعی فراتر از تعهدات دولت است که مقام معظم رهبری از مجموعه کشور انتظار که برای این کار بزرگ به صحنه بیایند.
جهانگیری گفت: متناسب با این انتظارات باید ستاد اقتصاد مقاومتی اختیاراتی نیز داشته باشد.
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه این اختیارات می تواند هم در حوزه دولت باشد و هم قوای دیگر، اضافه کرد: پیش نیاز کارجدی و ایجاد اشتغال، فراهم بودن امنیت سرمایه گذاری است که این امنیت هم در تصویب قوانین باید لحاظ شود و هم در اقدامات قوه قضائیه و هم در عملکرد نیروهای انتظامی و امنیتی است.
جهانگیری گفت: هر یک از اینها، هر اقدامی که می خواهند انجام دهند باید محاسبه کنند که این حرکت چقدر به سرمایه گذاری کمک می کند یا به آن لطمه می زند.
معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: ستاد اقتصاد مقاومتی باید چنین اختیاری داشته باشد که از این دستگاه ها و قوای دیگر در این زمینه بخواهد که تصمیماتشان در این مسیر باشد.
* گزینه وزارت علوم در آخرین لحظه منصرف شد
جهانگیری درباره علت معرفی نشدن وزیر پیشنهادی علوم و تحقیقات گفت: با یکی از برادرها برای وزارت علوم توافق شده بود اما ایشان در لحظات آخر اعلام کردند به دلایلی نمی توانند حضور داشته باشند. لذا ما یا باید معرفی کابینه را معطل می کردیم که روی فرد بعدی توافق شود یا اینکه سریعتر اقدام می شد.
معاون رئیس جمهور افزود: قصد رئیس جمهور این بود که در همان روز تحلیف فهرست وزرای پیشنهادی ارائه شود اما دو سه روز به عقب افتاد و  انشاالله در اولین فرصت وزیر پیشنهادی علوم نیز معرفی می شود.
* کابینه، فقط وزرا نیستند، زنان و جوانان در سطوح دیگر
جهانگیری گفت: کابینه ترکیبی از وزرا و معاونان رئیس جمهور است و می بینید که خانم ها نیز در سطح معاونت حضور دارند.
معاون اول رئیس جمهور افزود: می توانم به زنان کشور اطمینان بدهم که رئیس جمهور تاکید کرده اند که پذیرفته نیست که وزیری معاون خانم نداشته باشد. البته منظور، معاونت امور بانوان نیست و برای کارهای اجرایی معاون زن نیز باید باشد.
جهانگیری تاکید کرد: این موضوع برای قومیت ها و جوانان نیز صدق می کند و اصرار داریم که برای معاونان وزرا، استانداران و سفرا از قومیت ها و جوانان استفاده شود.
معاون رئیس جمهور تصریح کرد؛ حتی المقدور سعی می شود از کسانیکه به سن بازنشستگی رسیده اند در کابینه و سطح مدیران استفاده نشود.
* امیدوارم همه وزرای پیشنهادی رای اعتماد بگیرند
جهانگیری با اشاره به اینکه کار بررسی صلاحیت گزینه های پیشنهادی برای وزارت از امروز در مجلس آغاز شده، ابراز امیدواری کرد که همه وزرای پیشنهادی رای اعتماد بگیرند.
* معاونت صالحی امیری، در حال مذاکره
معاون اول رئیس جمهور درپاسخ به این سوال که آیا صالحی امیری به عنوان معاون ارتباطات رئیس جمهور منصوب می شوند، تصریح کرد: یک تصمیم زمانی به عنوان تصمیم اجرایی مطرح می شود که ابلاغ شده باشد. در حال حاضر آقای دکتر روحانی مذاکراتی با آقای صالحی امیری داشته اند که خوب پیش رفته و اگر به نتیجه قطعی برسند حتما ابلاغ می شود.
 
جهانگیری در ادامه سخنانش با اشاره به روز خبرنگار، از زحمات این قشر قدردانی کرد.

برچسب ها: جهانگیری
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۰°