علوی: برخورد وزارت اطلاعات با کانال‌ ها، پلیسی نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:17 - دوشنبه 27 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۱۳۵۷۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۴
وزیر اطلاعات گفت: سیاست وزارت اطلاعات در خصوص کانال‌ ها پلیسی نیست و اینگونه برخورد در قبال فعالان مدنی جدا از عناصر ضد انقلاب را در شأن یک جامعه رشد یافته نمی‌دانیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، علوی با بیان اینکه وزارت اطلاعات تنها یک تشکیلات ندارد و موضوعات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی دسته بندی شده است و هر بخش به موضوعی مخصوص می‌پردازد.
وی افزود: اگر وزارت اطلاعات مورد محور باشد، ممکن است بر اثر غلبه موارد، وزارتخانه محو یک مورد شود ولی اگر وزارت اطلاعات راهبرد محور باشد، این موردها نیستند که حرکت وزارتخانه را مشخص می‌کند، امروز به جای مدیریت موردی، به مدیریت موردها بر اساس راهبرد پرداخته می‌شود.
علوی ادامه داد: در این چهار سال راهبرد وزارت اطلاعات تعیین و خدمت مقام معظم رهبری ارائه شده است و کار براساس راهبردها انجام می‌شود.
وزیر پیشنهادی اطلاعات اضافه کرد: یک کانالی در حال فعالیت بود که دو تهمت بزرگ را علیه رئیس جمهور مطرح کرد و پس از دستگیری به دستگاه قضا تحویل داده شد اما پس از شش روز آزاد شد و با جسارت بیشتری به کار خود ادامه می‌دهد.
وی ادامه داد: سیاست و امکان وزارت اطلاعات درخصوص کانال‌ها، برنامه پلیسی نیست و اینگونه برخورد در قبال فعالان مدنی جدا از عناصر ضد انقلاب را در شأن یک جامعه رشدیافته نمی‌دانیم، در خصوص ادمین کانال‌ های داخلی می‌توانیم افراد را احضار کنیم و به دستگاه قضایی تحویل دهیم و دخالتی در کار قاضی نداریم.
علوی با بیان اینکه در خصوص کانال های مستهجن هزاران کانال بسته شده و ادمین‌ های کانال های ضد دین یا توبه کرده یا در صورت سازمان یافته بودن، تحویل دستگاه قضا شده اند، گفت: گزارشی را نیز در این خصوص ه به رهبر انقلاب ارائه کردیم که ایشان اظهار لطف و محبت کردند.
وزیر پیشنهادی اطلاعات با بیان اینکه مرتبطین با ادمین‌ های مقیم خارج از کشور را احضار می‌کنیم، گفت: در خصوص کانال آمد نیوز به مرتبطین این کانال تذکر دادیم و اقدامات در زمینه ایجاد جنگ روانی علیه این کانال راه افتاده است.
 همواره از شرکت در کمیسیون‌ ها و فراکسیون‌ های مجلس خاطره خوشی داریم
وزیر پیشنهادی اطلاعات در پاسخ به این سؤال که آیا رأی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس را خواهید داشت یا خیر، با لبخند گفت: ما کار اطلاعاتی روی این موضوع نکرده ایم.
درخصوص جلسه امروز خود با اعضای فراکسیون مستقلین ولایی مجلس افزود: نمایندگان محترم که به تعبیر امام راحل، مجلس عصاره فضایل ملت است، از نزدیک با دردها، مشکلات و نیازهای مردم آشنا هستند و از خاستگاه فردی و شخصی به مسائل نگاه نمی کنند بلکه از سر دلسوزی و درد مسائل مردم را مطرح می کنند.
وزیر پیشنهادی اطلاعات اضافه کرد: یکی از محورها و منابعی که به طور مطمئن می توانیم مسائل را از آنها دریافت و حتی بسیاری از توطئه های دشمنان را از طریق آن کشف کنیم، نمایندگان مجلس هستند که هم اطلاعات و احاطه خوبی بر روی این مسائل دارند و هم از روی دلسوزی صحبت می کنند. 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۱°