کاهش ۴۰ درصدی ترافیک تهران - کرج با تکمیل آزاد راه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:45 - سه‌شنبه 21 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۱۳۶۲۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۴
مجری طرح آزاد راه همت -کرج گفت: با تامین مالی، این آزاد راه تا پایان سال تکمیل می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

امین لطفی در حاشیه بازدید از آزاد راه تهران - کرج (اتوبان شهید همت) گفت: پروژه آزاد راه ادامه همت - کرج به طول حدود ۱۵ کیلومتر و در ۳ قطعه از انتهای حوزه‌ی منطقه ۲۲ تهران - کرج شروع و تا ابتدای جاده چالوس محدود تونل بیلقان در امتداد پروژه کمربند شمالی کرج اتصال پیدا می‌کند.
 
او افزود: حدود ۸۰ درصد مسیر در منطقه کوهستانی سخت است که در قطعه سوم ۲ دستگاه تونل به طول بیش از یک کیلومتر طراحی و اجرا شده است که در حال حاضر حفاری تونل شرقی در حال تکمیل است.
 
لطفی گفت: تا ماه آینده تونل غربی حفاری و تکمیل می‌شود.
 
او افزود: آزاد راه ادامه همت - کرج در قالب طرح‌های اقتصاد مقاومتی تعریف شده و کل مراحل طراحی و اجرای پروژه از نظر توان فنی و مهندسی و متخصصین و مشاوره داخلی بوده است.
 
او در ادامه گفت: یکی از مزیت‌های بهره برداری از این آزاد راه، تسهیل ترافیک عبوری روزانه بین کلان شهر تهران و کرج است.
 
مجری طرح آزاد راه همت - کرج با بیان اینکه این پروژه کمک به روان سازی ترافیک کریدور شرق به غرب کشور در محدوده استان تهران و البرز می‌کند گفت: با بهره برداری از این آزاد راه و همچنین تکمیل بزرگراه کمربند شمالی کرج حدود ۴۰ درصد ترافیک عبوری آزاد راه تهران - کرج کاهش پیدا می‌کند.
 
او افزود: عمده مشکل طرح‌های محدوده کلان شهرها، بحث آزادسازی و رفع معارضین در مسیر ساخت آزاد راه‌ها است که عمدتا از مناطق مسکونی و بافت متراکم شهری عبور می‌کند.
 
لطفی گفت: از مردم این منطقه تقاضا دارم تا با وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل پروژه همت همکاری لازم را داشته باشند.
 
مجری طرح آزاد راه همت - کرج افزود: در صورت تامین ۱۵۰ میلیارد تومان تا پایان سال این آزاد راه تکمیل و تحویل داده خواهد شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۸°