ژاپن خواهان حفظ و گسترش روابط با ايران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:32 - شنبه 28 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۳۶۶۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۵
وزیر اقتصاد ژاپن گفت: توسعه همکاری های اقتصادی با ایران در دستور کار دولت ژاپن است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
وزير اقتصاد، صنعت و تجارت ژاپن بر توسعه روابط تهران و توكيو تاكيد كرد و گفت: ژاپن خواهان حفظ و گسترش روابط با ايران است.
 
آقاي سكو در ديدار با عباس عراقچي در توكيو ضمن تبريك انتخاب مجدد دكتر روحاني به رياست جمهوري اسلامي ايران،گفت: دولت ژاپن توسعه و ارتقاي همكاري هاي اقتصادي بين دو كشور را در دستوركار خود داشته و‌ حمايت هاي لازم در اين زمينه را به عمل مي آورد.
 
وي با مهم توصيف كردن مذاكرات هسته اي بين ايران و قدرت هاي جهاني، تاكيد كرد: ژاپن از برجام و اجراي كامل آن قويا حمايت مي كند.  
 
در اين ديدار معاون وزير امور خارجه كشورمان ضمن تشكر از  ژاپن براي حمايت از برجام  به روابط خوب و رو به گسترش دو كشور اشاره كرد و گفت: در پي اجرايي شدن برجام ظرفيت هاي جديدي در روابط دو كشور ايجاد شده و فضا براي گسترش همكاري هاي دوجانبه بسيار مناسب است.
 
عراقچي افزود: برجام مورد حمايت قاطعانه جامعه بين الملل است و شوراي امنيت سازمان ملل، اتحاديه اروپا و اكثريت غالب جامعه بين الملل خواهان اجراي دقيق و كامل آن از سوي همه طرف ها هستند.
 
وي با اشاره به  ملاقات هاي خود با روساي شركت ها و بانك هاي ژاپني، حمايت دولت ژاپن و ارائه تسهيلات لازم براي فعاليت موسسات اقتصادي ژاپن در ايران را خواستار شد.
 
در پايان اين ديدار وزير اقتصاد، صنعت و تجارت ژاپن از ايران براي شركت در نمايشگاه بين المللي 2025 اوساكا دعوت و ابراز اميدواري كرد فرصت سفر به تهران براي وي فراهم شود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۵°