طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:32 - سه‌شنبه 24 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۳۷۴۳
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۹
طرح مقابله با اقدامات خصمانه آمریکا بزودی در مجلس شورای اسلامی بررسی خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اصلاحات نهایی این طرح  انجام و تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده است.
نقوی حسینی با اشاره به وجود ابهاماتی در طرح مقابله با اقدامات ترویستی و ماجراجویانه آمریکا گفت که بعد از رفع این ابهامات این طرح در صحن علنی مطرح می‌شود لذا زمان مطرح شدن آن هنوز معلوم نیست.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس، با بیان اینکه سه ملاحظه درباره طرح مقابله با اقدامات ترویستی و ماجراجویانه آمریکا وجود دارد، گفت: اولین تأکید آن است که همه نمایندگان به اتفاق این طرح را امضا کنند. ملاحظه بعدی تأکید بسیاری از نمایندگان بر وجود اصلاحاتی در این طرح است که در همین رابطه نیز برخی دستگاه‌ها و نهادها نظرات و پیشنهاداتی دارند که در حال دریافت آن هستیم.
وی افزود: موضوع دیگر تأمین اعتبار برای اختصاص 2 هزار میلیارد تومان به نیروی قدس سپاه و تقویت توان موشکی است که در این طرح آمده باید با دولت و دستگاه‌های مربوطه در این باره به توافق برسیم که با توجه به تمامی ملاحظات به نظر می‌رسد که به زودی این طرح در دستور کار قرار نگیرد. البته ممکن است تا هفته آینده این اصلاحات انجام شود ولی باز هم زمان آن مشخص نیست. طبیعتاً بعد از رفع این ملاحظات این طرح در صحن علنی مطرح خواهد شد.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین گفت که این طرح در جلسه یکشنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مورد بحث و بررسی قرار گرفت که منتقدان جدی هم داشت. منتقدان معتقدند این طرح پاسخگوی همه جانبه دشمنی‌ها و کینه‌توزی‌های آمریکا نیست و باید جامع‌تر شود.
 
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۶°