کولیوند: زائران نگران نباشند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:35 - شنبه 28 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۳۸۴۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۵
رئیس عملیات پزشکی حج ۹۶ گفت: زائران درباره مسائل بهداشتی و درمانی خود نگرانی نداشته باشند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دکتر پیرحسین کولیوند افزود: مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با بهترین امکانات و کادر درمانی مجرب و متعهد از ابتدای ورود زائران ضیوف الرحمن تا پایان عملیات حج همراه زائران ایرانی است.

او درخصوص انتخاب نیروهای اعزامی به حج گفت: این مرکز بر اساس روال سال‌های گذشته، کادر بهداشتی و درمانی خود را از سراسر کشور انتخاب کرده است و بر اساس تأکید رئیس مرکز و به دلیل شرایط خاص حج امسال، بیش از ۷۰ درصد نیروهای این مرکز را افراد با تجربه تشکیل می‌دهند که هر کدام در رشته خود از بهترین‌های کشور هستند.

او در خصوص ترکیب نیروهای اعزامی نیز افزود: از بین ۲۲۰ نفر نیروهای این مرکز در حج امسال حدود ۸۰ نفر از این نیروها، در بیمارستان این مرکز در مدینه شاغل هستند و دیگر نیرو‌ها در بیمارستان مکه مشغول به فعالیت خواهند شد.

دکتر کولیوند با اشاره به نقش مهم پزشکان مجموعه به عنوان سطح اول درمان این مرکز در حج گفت: فعالیت اصلی بیمارستانی این مرکز زمانی وارد مرحله عملیاتی می‌شود که زائر به هر دلیل در سطح یک جواب لازم را نگرفته و نیاز به خدمات درمانی و کلینیکی بیشتری داشته باشد. 

او از یک فرآیند بسیار قوی به نام ارجاع نیز نام برد و افزود: در این فرایند زائر در صورت نیاز به خدمات بیشتر درمانی توسط پزشک مجموعه به بیمارستان‌های جمعیت هلال احمر اعزام می‌شود و در صورتی که مشکل زائر توسط متخصصان این مرکز رفع نشد و نیاز به خدمات بیشتر درمانی مانند اعمال جراحی، سی تی اسکن و دیالیز بود به بیمارستان‌های سعودی منتقل می‌شود. 

او با اشاره به پزشکان رابط گفت: کارهای اعزام بیماران به بیمارستان‌های سعودی را واحدی به نام پزشکان رابط انجام می‌دهند که این افراد، پزشک و مسلط به زبان عربی هستند و در همه مراحل پذیرش، بستری و ترخیص زائر بیمار در بیمارستان‌های سعودی حضور دارند. 

کولیوند با اشاره به واحد سلامت کاروان گفت: نیروهای واحد سلامت کاروان را پزشکان عمومی با سابقه تشرف به حج و کارشناسان بهداشت محیط تشکیل می‌دهند و در واقع عمل نظارت بر روند کار پزشکان مجموعه، بازدید مستمر از محل اسکان زائران و نظارت بر نحوه پخت و توزیع غذای زائران را بر عهده دارند. 

مدیر عملیات پزشکی حج ۹۶ در پایان با آرزوی حجی سالم برای همه زائران ایرانی افزود: این مرکز همواره خود را نیازمند راهنمایی‌های حکیمانه همه مسئولان و دست اندرکاران حج می‌داند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۵°