روی خط خبر/ خرید و احداث 30 هزار واحد مسکونی تا پایان سال
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:37 - جمعه 03 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۱۴۱۳۹
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴
مدیرکل مرکز تامین مسکن کمیته امداد از برنامه این نهاد برای خرید و احداث 30 هزار واحد مسکونی در حوزه شهری و روستایی تا پایان سال خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بازیان در برنامه روی خط خبر شبکه خبر گفت: 45 هزار واحد خود مالکی هم در روستاها و شهرهای کوچک تعمیر و بهسازی می شوند.
مدیر کل مرکز تامین مسکن کمیته امداد اظهار کرد: 2 میلیون و 500 هزار تومان وام بلاعوض بدون کارمزد برای هر واحد در نظر گرفته شده است.
بازیان در خصوص کمک های بلاعوض در زمینه های ساخت و تعمیرات هم گفت: ماموریت کمیته امداد در دو محور اساسی ارائه می شود که محور اول شامل خدمات بلاعوض در مناطق روستایی، محروم، مرزی و شهرهای زیر 300 هزار نفر است که شامل خانواده هایی می شود   که  هیچ گونه استطاعت مالی برای مشارکت تعمیر مسکن شان ندارند.
 مدیرکل مرکز تامین مسکن کمیته امداد در ادامه افزود: محود دوم خدمات معوض است که از امسال در برنامه های توسعه کمی و کیفی خدمات ارائه می شود.
بازیان گفت: امسال مبلغ دو هزار میلیارد ریال اعتبار از تسهیلات ولایت امداد که دومین سال فعالیت خود را پشت سر گذاشته، تخصیص و تامین اعتبار شده است که از این رقم قرار است ده هزار واحد مسکن شهری در کلان شهر، مراکز استانها و خدمات معوض ارائه شود.
وی یادآور شد: همچنین، 20 هزار واحد خرید و احداث مسکن شهری و روستایی در دستور کار و از محل خدمات بلاعوض ارائه خواهد شد.
مدیرکل مرکز تامین مسکن کمیته امداد با اشاره به ایجاد «صندوق امداد ولایت» از محل مشارکت های مردمی است اظهار کرد: عمده حساب های جاری این صندوق امداد، در قالب وام های قرضه الحسنه در بخش های مختلف به خانواده های مدد جو  و محرومان ارائه می شود.
 بازیان در ادامه گفت: امسال از محل اعتبارات این صندوق 200 هزار میلیارد ریال برنامه ریزی شده تا بتوانیم ده هزار واحد مسکونی در شهر های بزرگ و مراکز استانها را تحت پوشش خدمات معوض قرار دهیم.
وی افزود: از مجموعه خانواده های تحت پوشش کمیته امداد، بخش عمده ای دارای مسکن غیر مقاوم و فرسوده اند که از این رقم، یک میلیون و نیم خانواده تحت پوشش، 300 هزار خانواده باید در شهر و روستا تحت پوشش مقاوم سازی و بهسازی قرار بگیرند. 
 

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۱°