تیترامشب/ پیام روشن ایران به آمریکا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:55 - پنجشنبه 26 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۴۵۷۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۳
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: پیام روشن ما به امریکا این است که هرگاه این کشور یک گام در جهت تضعیف ایران بردارد، ایران دو گام بلند در جهت تقویت همه جانبه خود، خواهد برداشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با اشاره به دلایل مجلس برای تصویب طرح "مقابله با اقدامات تروریستی و ماجراجویانه آمریکا"  گفت: دفاع از بخش حاکمیتی ایران و سپاه پاسداران از دلایل تصویب این طرح است.
 
 تیترامشب/ طرح مقابله ای مجلس و  پیغام شفاف ایران به آمریکا
 
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: آمریکا در تحریم های جدید تلاش کرد تا بخش های حاکمیتی ایران، از جمله سپاه را به حمایت از تروریسم متهم کند اما این نیرو از مبارزان اصلی با تروریست در منطقه است از این جهت مجلس به دفاع از آن پرداخت.
 
بروجردی با انتقاد از اتهامات بی اساس آمریکا به سپاه قدس افزود: آمریکا در حالی سپاه قدس را حامی تروریست معرفی می کند که خود در منطقه حامی داعش و گروه های تروریستی است اما سپاه قدس عامل وحدت و سازندگی در کشور و منطقه است.
 
بروجردی گفت: شخص رئیس مجلس، فراکسیون های مختلف و نیز بخش پژوهش مجلس دست به دست هم دادند تا طرحی را ارائه کنند که نظر همه نمایندگان مجلس را تامین و از حقوق حقه ایران در مقابل زیاده طلبی های آمریکا دفاع کند.
 
او در ادامه به پایمردی ملت ایران در مبارزه با آمریکا و نقش امریکا در پرورش و حمایت از تروریسم اشاره کرد و گفت: مجلس وظیفه خود می داند که با توجه به اقدامات تحریک کننده آمریکا در منطقه و علیه ایران، این طرح را به قانون بدل کند تا اجرای آن در راس همه امور قرار بگیرد.
 
بروجردی گفت: واقعیت این است که آمریکا به دنبال عصبانی کردن ایران است تا ایران خود از معاهده بین المللی برجام خارج شود لذا مجلس با علم به این موضوع تلاش کرد تا در طرح مقابله ای، گام های حساب شده ای بردارد و پاسخ آمریکا را به بهترین نحو بدهد.
 
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که پاسخ ایران به اقدامات ضدایرانی آمریکا اقدامی متناظر بوده است افزود: آمریکائیان در طرح تحریم های ضدایرانی به تعریف اصطلاحات و مفاهیم می پردازند که ما هم در این طرح، همین کار را کرده ایم.
 
بروجردی درباره مفاد طرح گفت: در بخش سوم طرح مجلس به مسائل راهبردی برای مقابله با اقدامات آمریکا اشاره شده است، لذا تحقیق و تنظیم این بخش را به دست ارگان هایی سپرده ایم که مرتبط با امنیت ملی هستند.
 
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: طرح مجلس با مفاد برجام هیچ مغایرتی ندارد زیرا در غیر این صورت ایران ناقض برجام معرفی خواهد شد که بر خلاف مصالح ملی است.
 
او در ادامه از اهداف پشت پرده آمریکا پرده برداشت و گفت: آمریکا به دنبال توقف رشد علمی  و اقتصادی ایران است و این موضوع را در واکنش به پرتاب ماهواره بر سیمرغ ثابت کرد، واقعیت این است که آمریکا احساس می کند که بازنده اول و آخر معاهده بین المللی برجام بوده است زیرا ایران هیچ مراوده تجاری با آمریکا ندارد و همین امر آمریکا را تا مرز جنون کشانده است.
 
بروجردی در ادامه گفت: آمریکا در مراودات تجاری خود هرگز به رقبایش رحم نمی کند و در موضوع برجام با چشمانش می بیند که ایران توافقات خوبی با طرف اروپایی داشته اما به آمریکا سلام هم نکرده است! به این ترتیب آمریکا که خود را بیش از پیش تحقیر شده می بیند، می خواهد با اعمال تحریم های جدید این معادله را به هم بزند.
 
این نماینده مجلس تصریح کرد: ما با طرح مقابله با تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران، از خود و ارزش ها و مصالح ملی مان دفاع کرده ایم.

بروجردی گفت: ما با تقویت نیروی موشکی خود به آمریکا پیغام دادیم که هرگامی که در جهت تضعیف ایران بردارد ما دو گام بلند در جهت تقویت قوای دفاعی خود برخواهیم داشت.
 
تابش نماینده مجلس، دیگر مهمان برنامه درباره علت تدوین طرح مقابله با "اقدامات تروریستی و ماجراجویانه آمریکا" در مجلس شورای اسلامی، گفت: این طرح حاکی از وفاق و اجماع ملی در کشور برای مقابله با اقدامات تروریستی و امریکا و در جهت حفظ منافع ملی است.
 
 
 
تابش با اشاره به شکست داعش و نگرانی دولتمردان امریکایی از گسترش نفوذ ایران در منطقه افزود: نیروهای غربی چه نظامی و چه دیپلمات ها دنبال این هستند که با توقف برجام مسائلی را بر ما تحمیل کنند پس طرح بنا برخواست مردم و توسط نمایندگان مجلس تنظیم شد و بین نمایندگان در این مورد وفاق وجود داشت.

تابش با اشاره به تقویت توان دفاعی کشور بعد از برجام افزود: تقویت بودجه دفاعی ایران به نوعی تقویت مبارزه با تروریسم در منطقه و جهان بود که خود به خود موجبات منزوی شدن آمریکا را در پی داشت، زیرا امریکا نشان داده است حامی و پرورش دهنده اصلی تروریسم است.
 
وی با بیان اینکه آمریکا قصد دارد تعاملات منطقه ای و بین الملی ایران را برهم بزند گفت: طرح مجلس برای مقابله با تحریم ها و شیطنت های امریکا قابلیت اجرایی دارد و همین باعث ترس آمریکا شده است.

تابش با اشاره به فرصت شش ماهه برای اجرای طرح مجلس پس از تصویب آن گفت: از نظر ما کلیه دستگاه های آمریکا تروریستی هستند و این کشور حتی به هم پیمانان خود هم رحم نمی کند.
 
این نماینده مجلس با بیان این که نقض برجام گام اول امریکاست گفت: اگر برجام نقض شود، متناسب با اقدام آمریکا ما هم اقداماتی انجام خواهیم داد و به سمت احیای برنامه هسته ای پیش خواهیم رفت و هوشمندانه عمل خواهیم کرد.
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°