یازدهمین جلسه دادگاه دو متهم نفتی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:19 - جمعه 17 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۱۴۶۴۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
یازدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات دو متهم نفتی در شعبه 28 دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی مقیسه آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در دهمین جلسه دادگاه دو متهم نفتی؛ حمید فلاح هروی متهم ردیف سوم پرونده نفتی بخش دیگری از دفاعیات خود را ارائه کرد.
افساد فی الارض، اخلال در نظام اقتصادی کشور، مشارکت در پولشویی گسترده و بدهی نفت از مهمترین اتهامات حمید فلاح هروی است که البته خرید مرسدس بنز، دریافت آپارتمان ‌یک میلیاردی از بابک زنجانی  بابت هدیه عروسی دخترش، خرید آپارتمان 6 میلیاردی و ویلای کیش که همه از غارت بیت‌المال به دست آمده بخش دیگری از اتهامات این متهم است که در کیفرخواست مطرح شده است.
دادگاه های علنی رسیدگی به پرونده مهدی شمس و حمید فلاح هروی متهمان ردیف دوم و سوم پرونده نفتی که از 17 تیر امسال آغاز شده به ریاست قاضی مقیسه و در شعبه 28 دادگاه انقلاب ادامه دارد.
دادگاه های رسیدگی به پرونده نفتی سال 94 در 25 جلسه علنی و 1 جلسه غیر علنی با حضور بابک زنجانی متهم ردیف اول، مهدی شمس و حمید فلاح هروی متهمان ردیف دوم و سوم پرونده به ریاست قاضی صلواتی و در شعبه 15 دادگاه انقلاب برگزار شد.
بابک زنجانی با حکم دادگاه انقلاب ، مفسد فی الارض شناخته و به اعدام، رد مال و پرداخت جزای نقدی معادل یک چهارم مبلغ رد مال محکوم شد که با ارسال لایحه اعتراضی، پرونده این متهم برای فرجام خواهی به دیوان عالی کشور ارسال شد.
بابک زنجانی از حدود 8 هزار میلیارد تومان بدهی خود به وزارت نفت ، دو هزارمیلیارد تومان را از محل واگذاری اموال و شرکت‌هایش، تسویه کرده؛ البته وزارت نفت مدعی است بدهی زنجانی با احتساب ضرر و زیان به حدود 12هزار میلیارد تومان می‌رسد.
اوایل آذر 95 حکم اعدام بابک زنجانی در دیوان عالی کشور تایید شد و البته این حکم برای مهدی شمس وحمید فلاح هروی دو متهم دیگر این پرونده نقض و به شعبه هم عرض ارجاع شد.
اواخر سال 95 نیز یکی دیگر از متهمان این پرونده فردی به نام(ع.ز.م) که گفته می‌شود نقشی کلیدی در ماجرای فروش نفت داشته، دستگیر و به کشور برگردانده شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۸°