اعتبار ما آثار برکت شهادت طلبی جوانان است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:13 - شنبه 18 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۱۴۷۲۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸
جانشین فرمانده کل سپاه با بیان این که اقتدار ما آثار برکت شهادت طلبی جوانان ماست گفت: دیگر آمریکایی ها برای ما معمای امنیتی طراحی نمی کنند بلکه این ما هستیم که برای آنان معمای امنیتی تولید می کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سردار حسين سلامي در مراسم گراميداشت شهيد مدافع حرم محسن حججي افزود: شهادت اين عزيزان (مدافعان حرم) تفسيري زميني از آيات آسماني قرآن بود.
 
وي گفت: وقتي چهره اين جوان برومند ايران را نگاه مي‌كنيد ، سرشار از صلابت و شكوه انقلابي و تجلي‌گر روح ايمان در كالبد اين جوان انقلابي است كه از خانه خود به منظور جهاد مهاجرت كرده است؛ هجرت او مقدمه جهاد است كه تجسم شكوه يك ملت مي‌شود و وقتي به چهره خبيث و شرم‌آور آن قاتل بي‌رحم نگاه مي‌كنيد، شرارت از چهره او مي‌بارد، مقايسه چهره اين دو نشان دهنده چهره حق و باطل است.
 
جانشين فرمانده كل سپاه با بيان اينكه اينكه يكي از نشانه هاي سرزندگي و سربلندي هر ملتي وجود روح شهادت در پيكره جوانان آن ملت است افزود: وقتي شهادت نزد ملتي يك آرمان و هدف و فرهنگ مي‌شود، نشان مي‌دهد كه اين ملت زنده است، جغرافياي جهاد، امروز مرزهاي ملي را نمي‌شناسد ، بايد دشمن را در سرزمين‌هاي وسيعي محاصره و سياست‌ هاي او را دفن كرد.
 
وي گفت: هيچ قدرتي هر چند در مقياس امكانات بزرگ باشد، توان شكست ما را نخواهد داشت ،آنچه كه باعث شده است كه ايران در پرتلاطم ترين منطقه جهان، در امنيت كامل باشد شهادت همين جوانان است ، دفاع مقدس ما مدل يك جنگ جهاني بود.
 
سردار سلامي با بيان اينكه پس از جنگ تحميلي، ما در دهه اخير تحت جنگ گسترده اقتصادي قرار داشتيم افزود: تصور جهان اين بود كه ما زير اين فشار تسليم خواهيم شد، هدفشان اين بود كه از كشور ما جزيره ‌اي بسازند كه با هيچ كشوري در ارتباط نباشد و حتي در داخل نيز سعي كردند كه ميان سپاه با مردم و رهبري فاصله بياندازند.
 
جانشين فرمانده كل سپاه با بيان اينكه سياست هميشگي آمريكا اين بود كه قدرت نظامي خود را بزرگ جلوه دهد افزود: آنچه كه اتفاق افتاده است، به يُمن حضور رهبري مقتدر است كه شكوه امامت را در برابر هيمنه استكبار جهاني از خود نشان داده است.
 
وي با بيان اينكه ما ديگر انزواپذير نيستيم چرا كه آينده تحولات منطقه با ايران گره خورده است گفت: امروز ايران است كه در تحولات منطقه، تاثيرگذار است و اين اعتبار ايران است كه در جهان ارتقاء يافته است.
 
سردار سلامي افزود: ما در متن درگيري‌هاي منطقه قرار داريم اما اين درگيري‌ها را از كرخه و كارون به شرق مديترانه كشانده‌ ايم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۵°