پاسخ رئیس مجلس به انتقادات نمایندگان درباره معرفی نشدن وزیر پیشنهادی علوم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:27 - دوشنبه 23 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۴۹۳۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۲
رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به انتقادات نمایندگان میاندوآب و محلات در مجلس شورای اسلامی که به عدم معرفی وزیر پیشنهادی علوم انتقاداتی وارد کردند گفت: عدم معرفی وزیر پیشنهادی علوم ایراد قانونی ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای لاریجانی در پاسخ به این انتقادات افزود: در آیین نامه عبارت "همه وزیران" نیامده است و طبق اصل 136 قانون اساسی هم هیئت وزیران بیش از نصف کابینه را شامل می شود بنابراین عدم معرفی وزیر پیشنهادی علوم ایراد قانونی ندارد اگر چه بهتر بود که ایشان هم معرفی می شد .
رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: باید روی این موضوع تامل کرد اما به نظر نمی آید تذکر وارد باشد .
جهانبخش محبی نیا نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به اصل 133 قانون اساسی و تذکراتی به مواد 204- 205 و 206 آیین نامه داخلی مجلس گفت : انصافا صحبت رئیس جمهور بر قامت قانون و مطابق با آیین نامه در راستای تشریح برنامه کابینه دوازدهم و وزیران پیشنهادی بوده است .
وی افزود: آقای روحانی گفت که عدم معرفی وزیر پیشنهادی علوم از روی لاعلاجی بوده است ما این نگرانی را داشتیم که این کار از موضع بی اعتمادی انجام شده باشد .
محبی نیا گفت: طبق آیین نامه داخلی مجلس رئیس جمهور باید اسامی همه اعضای هیئت وزیران را تقدیم مجلس کند و این موضوع در چند سطر قابل تحلیل و استنتاج است که همه حوزه ها باید همه وزیران پیشنهادی باید به مجلس معرفی شوند  اگر هم این بار از سر لاعلاجی انجام شده است شاید دفعات بعد 5 وزیر معرفی نشوند.
علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: باید روی این موضوع تامل کرد اما به نظر نمی آید تذکر وارد باشد.
علیرضا سلیمی نماینده محلات نیز در اخطاری مشابه، با استناد به اصل 133 قانون اساسی گفت: مجموعه وزیران باید ازجانب رئیس جمهور به مجلس معرفی شوند و رای اعتماد بگیرند  در ماده 204 آیین نامه هم این موضوع تاکید شده است.  
علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به این اخطار نیز گفت: فرض کنید رئیس جمهور همه وزیران را معرفی کرده و همان روز یکی از آنان سکته کرده و یا مرحوم شده است مثل آقای ربیعی که پیام داده بودند که تصادف کرده اند که البته به خیر گذشت آیا در این شرایط کابینه باید معطل بماند یا مجلس برای بقیه تعیین تکیلف کند؟
وی تاکید کرد: برداشت من این است که این کار خلاف قانون اساسی نیست و این تذکر وارد نیست.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°