جهرمی: افتخارم تبعیت از ولایت فقیه است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:08 - شنبه 09 اسفند 1399
کد خبر : ۵۱۵۰۱۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۷
دفاع وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
وزير پيشنهادي ارتباطات و فناوري اطلاعات درباره دغدغه يكي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي درباره اعتقاد نداشتنش به ولايت فقيه گفت: من از اين سخن مكدر شدم چرا كه افتخارم تبعيت از ولايت و پايبندي به ايشان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمدجواد آذري جهرمي در صحن علني مجلس شوراي اسلامي در دفاع از برنامه هاي پيشنهادي اش براي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات افزود: من برگرفته از رهنمودهاي مقام معظم رهبري فضاي مجازي را هم فرصت و هم تهديد مي دانم و معتقدم بايد همه ظرفيت ها را براي استفاده درست به كار گرفت و در برابر تهديدها نيز ضعف را اصلاح كرد.
 
وي گفت: ممكن است گفته شود ما ضعيف عمل كرديم كه البته واقعيت اين است كه حجم تهديدها آنقدر زياد است كه اين ضعف بعيد نيست اما بايد كار زيادي براي مقابله با تهديدات انجام دهيم.
 
آذري جهرمي  گفت: اكنون ديگر شبكه ملي اطلاعات نيز اجرايي شده و مشكل فقط در محتوا و خدمات است.
 
وي افزود: در آي سي تي حجم پهناي باند ما از 21 به 36 رسيده است و پهناي شاخص باند به ازاي هر شهر از يك كيلو بيت بر ثانيه را به 35 كيلو بيت بر ثانيه رسانديم اما معتقديم همچنان بايد شرايط را ارتقا دهيم.
 
نگاه فرصت محور به فضای مجازی

وزير پيشنهادي ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: سياست نظام جمهوري اسلامي بستن فضاي مجازي نيست و نگاه فرصت محور به آن است.
 
 محمدجواد آذري جهرمي در مجلس شوراي اسلامي افزود: براي اينكه فضا را كنترل كنيم نياز به بستن فضاي مجازي نيست ما در اين زمينه بي غيرت نيستيم و پيگير حقوق و مطالبات مردم هستيم.

وي ادامه داد: مردم از من مي خواهند شبكه هاي مجازي را پاك كنيم و ما بايد به جاي بستن شبكه ها مردم را با خود همراه كنيم.
 
وزير پيشنهادي ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: از ديدگاه آماري در كشورهاي در حال توسعه 1/78 درصد اشتغال از راه فناوري اطلاعات است اما در كشور ما تا سال 94 دو درصد اشتغال از اين راه بوده است در سال 94، 50 هزار شغل و در سال 95، 100 هزار شغل در اين زمينه ايجاد شد و اين رشد را مديون شبكه ملي اطلاعات هستيم.
 
آذري جهرمي افزود: يادمان نرفته است كه مكانيزممان چه بود براي كنكور وكارهاي بانكي در صف مي ايستاديم و اين شرايط خوب نبود اين هم خوب نيست كه مدير يك پيام رسان براي ما تعيين تكليف كند اما راهش چيست؟ يك پيام رسان خارجي نه بيمه مي دهد و نه ماليات و به راحتي مي تواند توسعه پيدا كند اما يك پيام رسان داخلي بايد موانع زيادي را پشت سر بگذارد.
 
وي ادامه داد: بنا به فرموده هاي مقام معظم رهبري براي اين فضا برنامه داريم و ما ظرفيت اين را داريم كه 1/5 درصد اشتغال كشور را در اين زمينه توسعه دهيم.
 
وزير پيشنهادي ارتباطات و فناوري اطلاعات ادامه داد: وزارت ارتباطات مسئول ايجاد شغل نيست و بايد زيرساخت ها را بسازد ما تلاش مي كنيم اين ظرفيت را ايجاد و بسياري از جوانان كشورمان را كه در شركت هايي چون گوگل، ماكروسافت و غيره كار مي كنند به كشور برگردانيم برنامه ما توسعه اقتصاد ديجيتال است.
 
وي گفت: ما براي اينكه شفافيت داشته باشيم آمار بيخود نداديم اما در صورت تاييد شدن طبق برنامه ششم تا سه، چهار ماه آينده پيشرفت هاي اين زمينه را به مجلس گزارش خواهم داد.
 
آذري جهرمي افزود: 27 هزار روستاي ما صاحب اينترنت شده اند اما به دليل هزينه گران نمي توانند از آن استفاده كنند ما تصميم داريم مشكل اينترنت و تلفن روستاها را حل كنيم و 90 درصد روستاهاي بالاي 20 خانوار را تحت پوشش شبكه ملي اطلاعات و خدمات پرسرعت قرار دهيم.
 
وي ادامه داد: استفاده از تجارب استادان اين حوزه از مسائلي است كه در دستور كار قرار داده ايم زيرا مقام علم را گرامي مي داريم و براي علم افزايي برنامه داريم استفاده از بانوان نيز از ديگر برنامه هاي ماست.
 
وزير پيشنهادي ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: به دنبال آزادسازي و كاهش تصدي گري هستيم تعامل با شركت هاي بين المللي با نگاه فرصت محور و ايجاد بازار خارجي براي شركت هاي داخلي از ديگر برنامه هاي ماست.
 
وي افزود: اگر امروز من به اين جايگاه رسيده ام به بركت انقلاب اسلامي بوده است و مديون نگاه بلند امام و همت والاي رياست جمهوري هستم همه وجودم را براي انجام وظايف محوله مي گذارم و اگر برنامه نداشتم قطعا به اين ميدان ورود نمي كردم.
 
آذري جهرمي گفت: سياست نظام جمهوري اسلامي بستن فضاي مجازي نيست و نگاه فرصت محور است همواره در فرهنگ ايراني و اسلامي تاكيد داريم و از خط رهبري خارج نمي شويم بايد از ظرفيت عظيم و راهگشا مجلس استفاده كنيم.
 
وي گفت: در محضر خدا پيمان مي بندم با پاكدستي و استفاده از توان اجرايي خود حافظ حريم خصوصي مردم باشم. 
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۰°